Köybaşı'ndan AkParti'li Yavaş'a tepki: "22 yıldır doymadınız, bir de alay ediyorsunuz!" Köybaşı'ndan AkParti'li Yavaş'a tepki: "22 yıldır doymadınız, bir de alay ediyorsunuz!"

Yeni dönemde ‘Açık Hava Kent Müzesi’ kuracaklarını ve ‘Karşıyaka Karnavalı’ düzenlemeye başlayacaklarını açıklayan Ünsal “Karşıyaka ruhunu eşsiz değerleri ve güzellikleriyle vitrine çıkaracak, kentimizin marka değerine güç katacağız” dedi.

KÜLTÜR, TARİH, GASTRONOMİ

KÜLTÜR, TARİH, GASTRONOMİ
‘Açık Hava Kent Müzesi’ projesini Karşıyaka sahilinde hayata geçireceklerini belirten CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı B. Yıldız Ünsal “Yürünebilir bir Karşıyaka yaratmak için kentin tarihi ve sosyal yaşamının yoğunlaştığı sahil hattında Karşıyaka’nın kültürel, tarihi, gastronomik ve doğal çekim merkezlerini bir arada kurgulayan bir ‘Açık Hava Kent Müzesi’ kuracağız. Müze kapsamında kültürel ve tarihi noktaları birbirine bağlayan özel kültür, tarih ve gastronomi rotaları oluşturacağız. Sokak sağlıklaştırmaları ile rotalar üzerindeki sokakları ve caddeleri yenileyecek, renklendirecek ve canlandıracağız. Ayrıca Karşıyaka’mızın tüm değerlerini, çekim merkezlerini ve rotaları bir araya getiren bir Karşıyaka Kent Rehberi yayınlayacağız” diye konuştu.

EFSANE FESTİVAL DÖNÜYOR

EFSANE FESTİVAL DÖNÜYOR

Başkan Adayı Yıldız Ünsal, ‘Karşıyaka Karnavalı’ projesi hakkında da şunları kaydetti: “Karşıyaka’nın geçmişte düzenlenen efsane festivalini ’Karşıyaka Karnavalı’ adıyla yeniden hayata geçireceğiz ve geleneksel hale getireceğiz. Çok sayıda kültür, sanat ve spor etkinliğini kapsayacak karnavalımızı kısa sürede Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en popüler festivallerinden birine dönüştüreceğiz.”

Kaynak: BÜLTEN