12 Eylül darbesinin mağdur ettiği 1402’liklerden biri olan Mehmet Baloğlu’nun Yeşilçam filmlerini aratmayan hayat hikayesinde şimdi yepyeni bir sayfa açılmak üzere. 12 Eylül’de hapislerde bedel ödeyen binlerce insandan biri olduğunu belirten Mehmet Baloğlu, ‘’Beden öğretmeniydim, meslekten atıldım. Yılmadan, azimle çalıştım. 1987’de profesyonel futbol oynadım. Kocaeli Belediyesi’nde bürokrat olarak hizmet verdim. SHP’nin Sakarya’da kurucu başkanlığını yaptım. CHP’de rahmetli Deniz Baykal beni çok severdi. Herkese ‘benim manevi oğlum’ derdi. 2004-2007 yılları arasında CHP Sakarya İl Başkanlığı görevinde bulundum. Makamların önemi yok. Şimdi de Ataşehir’in Atatürk Mahallesi’nde muhtar olarak hizmet vermek için arkadaşlarımla birlikte gece gündüz çalışıyoruz’ dedi.

Özgür Özel'den Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'ne mesaj! Bizim tarafımız belli... Özgür Özel'den Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'ne mesaj! Bizim tarafımız belli...

Kaset kumpası olmasaydı…

1995 ve 1999’da milletvekili, 1996’da CHP’den Sapanca Belediye Başkanı adayı olduğunu belirten Mehmet Baloğlu, ‘’14 kez CHP kurultay delegesi oldum. 13’ünde ön seçimden çıkarak geldim. Rahmetli Deniz Baykal kaset kumpasına kurban gitmeseydi İstanbul 1.Bölge’den milletvekili adayı gösterecekti. Ama olmadı, kısmet değilmiş. Şimdi 24 bin 700 seçmeni olan, beyaz yakalıların ağırlıkta bulunduğu Atatürk Mahallesi’ne hizmet etme fırsatı doğdu. 20 bin kişiyle birebir temas ettik bile. İnanıyorum, biz bu seçimi kazanacağız. Yeni bir gelecek ve yeni bir başlangıç yaparak Atatürk Mahallemizi hep birlikte değiştireceğiz. Hizmette öncü olacağız” mesajı verdi.

Kaynak: Haber Merkezi