CHP ve Memleket Partisi arasında ‘Tarsus’ savaşı! CHP ve Memleket Partisi arasında ‘Tarsus’ savaşı!

14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti'den milletvekili adayı olan Gökhan Zan'ın Hatay Büyükşehir adayı gösterilmesinden sonra Mersin’de Tarsus İlçe Örgütü, “TİP’in sürekli popüler kimlikler üzerinden adaylık dayatmasının partinin varoluş amacına ters olduğu” belirterek partiden istifa kararı aldı.

Parti günlük popülist yaklaşımlarla aday tanıtmaktadır...

Tarsus İlçe Örgütü adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak kısıtlı imkanlarla aylardan bu yana partimizin çalışmalarını yürütmekteyiz. Halkımızı iktidar ve muhalefet arasındaki sıkışmışlıktan kurtarmak iddiası ile yola çıktığımızı ifade ederken geldiğimiz noktada bu sıkışmışlık haline bir katkı da partimiz tarafından yapılmaktadır. Biz Anayasa’nın dahi uygulanmadığı bir ülkede, diğer partilerin sürekli sandığı işaret eden muhalefetinin karşısında durduğumuzu iddia ederken, parti günlük popülist yaklaşımlarla aday tanıtmaktadır. Bugün, Gökhan Zan’ın adaylığının gösterdiği sonuç bunun aslında parti politikası haline geldiği gerçeğidir.

Bu zamandan sonra yapacaklarımızın ‘düzen siyaseti’ diye adlandırılan partilerden bir farkı kalmayacak olması sebebiyle Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak mevcut tüm görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimizi bildirmekteyiz.”

Kaynak: Haber Merkezi