Eşsiz atmosferi ve turistik olanaklarıyla öne çıkan Sığacık, her bayram döneminde olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da tatilcileri ağırlıyor. Pansiyonların birinci gün dolmasıyla başlayan hareketlilik, ikinci günden itibaren günübirlik ziyaretçilerle zirveye ulaştı. İlçenin nüfusunun 1 milyon kişiyi aştığı belirtilirken konaklama tesislerinin de dolduğu gözleniyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, Filistin'e destek, İsrail'e tepki eylemlerine devam ediyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, Filistin'e destek, İsrail'e tepki eylemlerine devam ediyor

Vatandaşlar kaleiçi ve plajlara akın ediyor
Sığacık'ın tarihi Kaleiçi bölgesi her zaman olduğu gibi tatilcilerin ilk tercihlerinden biri olurken, Akkum Plajı ve Ekmeksiz Plajı da denize girmek isteyenler için popüler adresler arasında yer alıyor. İlçede faaliyet gösteren oteller, bayram tatilinde yüzde 85 doluluk oranına ulaşmış durumda. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, bayram haftasında günübirlik tatilcilerle birlikte Sığacık'ta 1 milyonun üzerinde olduğu belirtiliyor.Bu durum, ilçenin turizm potansiyelinin ve cazibesinin ne denli yüksek olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ