İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından görevi kim devralacak? İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından görevi kim devralacak?

Bu Tatbikat çok konuşulacak

Bu Tatbikat çok konuşulacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı, Marmaris Aksaz'da gerçekleştiriliyor ve amacı, Deniz Kuvvetleri ve bağlı komutanlıkların harekatı sevk ve idare etkinliğini değerlendirmek, personelin muhakeme ve karar verme yeteneklerini geliştirmek, müşterek çalışabilirlik usullerini test etmektir. Tatbikata dost ve müttefik ülkelerin temsilcileri de katılıyor.

Bu Tatbikat çok konuşulacak

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, tatbikatta yer alan yerli ürünlere vurgu yaparak, Deniz Kuvvetleri'nin kullanımında yerli ve milli imkanlarla geliştirilen platformlar ve sistemlerin önemine dikkat çekti. Görgün, Türk savunma sanayisinin Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı'na katkılarını vurgulayarak, tüm katılımcılara teşekkür etti. Tatbikatta kullanılan yerli savunma sanayii ürünleri arasında insansız hava araçları, korvetler, zırhlı araçlar, uzaktan kumandalı kuleler, akıllı mühimmatlar, güdümlü füzeler, insansız deniz araçları, silahlı insansız hava araçları, lazer güdümlü füzeler, elektronik harp sistemleri, gemisavar füzeleri ve savaş yönetim sistemleri yer alıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ