Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, avukatların talepleri değerlendirildi. Mahkeme başkanı, avukatların erteleme ve ek süre talebini reddetti. Bu karar, duruşma sürecini etkileyecek önemli bir ara karar olarak açıklandı. Mahkeme daha önce de karar açıklamayı iki kez ertelemişti.

Başkan Saygılı’dan CHP’li Aslanoğlu’na sert yanıt: ‘’Ucuz bir siyasi şov peşine düştü…’’ Başkan Saygılı’dan CHP’li Aslanoğlu’na sert yanıt: ‘’Ucuz bir siyasi şov peşine düştü…’’

Avukatlar salonu terk etti

Mahkeme Başkanı, dosyada araştırılacak bir durumun kalmadığını belirterek kararını açıkladı. Bu açıklama, duruşma salonunda bulunan yüzlerce avukat arasında tepkilere neden oldu; avukatlar masalara vurarak karara karşı protesto gösterisinde bulundular.
Kobanê Davası'nda, mahkeme 130 sayfalık kararını okumaya başladı. Ancak hükmün açıklanması sırasında avukatlar, mahkeme heyetini protesto ederek ıslıklar ve sloganlarla dolu bir tepki gösterisi gerçekleştirdi ve duruşma salonunu terk ettiler.

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ne kadar ceza aldı?

Görülen duruşmanın sonucunda Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile birlikte 19 yıl daha hapis cezası verilirken, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 48 yıl hapis cezası verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ