Son dönemde İzmir'in göç alan ilçelerinden biri olan Seferihisar, yoğun göç almasıyla dikkat çekiyor. Özellikle İstanbul'dan gelen göç dalgası, ilçenin nüfusunda belirgin bir artışa neden olmuştur. Bunun temel sebeplerinden biri, Seferihisar'ın sakin ve yaşanabilir bir ilçe olmasıdır.

seferihisar akkum

EMLAK PİYASASI ZORA GİREBİLİR

Seferihisar'ın doğal güzellikleri, temiz havası ve huzurlu ortamı, İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayanları cezbetmektedir. Ancak bu yoğun göç dalgası, beraberinde bazı sorunları da getirmiştir. Özellikle emlak piyasasında yaşanan hareketlilik, ilçedeki konut fiyatlarının uçmasına sebep oldu. 

Seferihisar Sigacik Pazari Kalabalik
Son zamanlarda Seferihisar'da satılık veya kiralık konut bulmak oldukça zorlaştı. Birçok emlakçı ev almak veya kiralamak isteyenlere yardımcı olamadıklarını belirtiyor. 

İZMİR MERKEZDEN KAÇIŞ SÜRÜYOR

İzmir merkezden küçük ilçelere kaçış artarak sürüyor. Özellikle son dönemde ''Seferihisar, Torbalı, Ödemiş'' gibi birçok ilçeye akın akın İzmir merkezden vatandaşların göç ettiği öğrenildi. 

Seferihisar, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Urla, kuzeydoğusunda Güzelbahçe ve Karabağlar, doğusunda Menderes ilçeleri, güneyinde ve batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Seferihisar, 1884 yılında ilçe olmuştur.

İstenmeyen tüy ve kıl sorununa nohutlu çözüm! Bir tutam nohut işe yarıyor İstenmeyen tüy ve kıl sorununa nohutlu çözüm! Bir tutam nohut işe yarıyor

Volkan Demirel ve Zeynep Demirel boşanıyor mu? Gerçek ortaya çıktı Volkan Demirel ve Zeynep Demirel boşanıyor mu? Gerçek ortaya çıktı

Emekli promosyon ödemeleri değişti! Garanti BBVA'dan ödüllü promosyon Emekli promosyon ödemeleri değişti! Garanti BBVA'dan ödüllü promosyon

Editör: Sadık Şimşek