Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli"

Seçim günü yasakları 31 Mart Pazar günü Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında araştırılıyor. Türkiye, 31 Mart Pazar günü il/ilçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri ile il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetlerini belirlemek için sandık başına gidecek. Yerel seçim sonuçları ile büyükşehirlerin de adayları seçilmiş olacak. Yerel seçim, 34 siyasi partinin katılımıyla Türkiye'nin 81 ilinde ve 922 ilçesinde yapılarak yerel yönetimleri yeniden şekillendirecek. Türkiye'nin 81 ilinde kurulacak sandıklarda oy verme işlemi saat 17:00 itibariyle, seçim yasakları saat 21.00 itibariyle sona erecek. Peki, 31 Mart seçim günü neler yasak?Nasıl Oy Kullanacağım 2

YSK SEÇİM GÜNÜ YASAKLARI 31 MART 2024

Seçim yasakları, 31 Mart 2024 tarihinde saat sabah 06.00 itibarıyla uygulanmaya başlayacak. Yasaklar gece yarısı saat 00.00 itibarıyla sona erecek. Oy verme günü, her türlü içki satışı ve içilmesi yasak. Bütün eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnız yemek servisi yapılabilecek. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiç kimse silah taşıyamayacak. Seçim günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organlarının seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak. 18.00 ile 21.00 arasında sadece YSK’nın seçimle ilgili haber ve tebliğleri yayınlanabilecek. Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak. Ancak, YSK bu süreyi öne çekebilecek.

Seçim Yasakları AlışverişSEÇİM GÜNÜ AVM’LER, KAFELER VE RESTORANLAR KAPALI MI?
31 Mart seçim gününde tüm kafeler ve AVM'ler kapalı olacak. Sadece lokantalarda yemek verilecek.

Seçim Günü AlkolSEÇİM GÜNÜ ALKOL SATIŞI YASAK MI, KAÇA KADAR YASAK?
YSK kararına göre ayrıca yerel seçim günü 06.00'dan 00.00'a kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak.

Seçim Yasakları DüğünSEÇİM GÜNÜ DÜĞÜN YAPMAK YASAK MI?
Oy verme günü, seçim yasaklarına ve belirtilen kurallara uyulmak şartıyla saat 18.00'den sonra düğün yapılabilecek.

Kaynak: HÜRRİYET