Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın müjdesi: Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK), 9. yılında 1 milyon 49 bin 844 bağışçı adayı havuzuna ulaştı! Bu sayede 5 bin 195'i yurtiçi ve 664'ü yurtdışı olmak üzere toplam 5 bin 859 hastaya umut ışığı yakıldı.

TÜRKÖK'ün Başarısı Yaşam Veriyor

Kök Hücre

Adıgüzel'in eşinin Çekmeköy'e atanmasını İmamoğlu engellemiş Adıgüzel'in eşinin Çekmeköy'e atanmasını İmamoğlu engellemiş

1 Nisan 2015'te kurulan TÜRKÖK, kısa sürede 1 milyondan fazla bağışçı adayı ile Türkiye'nin ve dünyanın en önemli kök hücre bankalarından biri haline geldi. Bu sayede kemik iliği kanseri, lenfoma, anemi, immün yetersizlik ve kalıtsal metabolik hastalıklar gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kemik iliği nakli için gereken kök hücreler kolaylıkla sağlanabiliyor. TÜRKÖK'ün çalışmalarıyla her geçen gün daha fazla hastaya umut ışığı yakılıyor ve hayat kurtarılıyor.

Hayat Kurtarmak İçin Siz de Katılabilirsiniz
18-50 yaş aralığındaki sağlıklı bireyler, Türk Kızılay Kök Hücre Bağışçı Merkezi ve Sabit Kan Alma Merkezlerinden kök hücre bağışı ile ilgili bilgi alarak bağışçı adayı olabilirler. Kök hücre bağışı basit ve ağrısız bir işlemdir. Her bağışçı adayı, bir hastanın hayatını kurtarma şansına sahip olabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ