25 Temmuz altında son durum ne? Çeyrek ve gram altın ne kadar? 25 Temmuz altında son durum ne? Çeyrek ve gram altın ne kadar?

Personel ve yakıt maliyetleri altında ezilen belediyeler, bulundukları kentlerde sahip oldukları arazi ve taşınmazlarını elden çıkartmak zorunda kalıyor. Kamu ihalesiyle satışa çıkartılan taşınmazlar, ya borçlara ya da personel maaşlarına gidiyor.

MUĞLA MENTEŞE’DE REKOR SATIŞ

Muğla’nın Menteşe Belediyesi, içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan satış yaparak çıkmayı deneyen belediyelerden. Menteşe Belediyesi, tamamı ilçede konut alanı olarak belirlenen on beş arsayı toplam 94 milyon 930 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarttı. Belediyenin satışa çıkarttığı on beş arsa içerisinde en ucuzu 2 milyon 900 bin lira, en pahalısı ise 14 milyon lirayla alıcısını bekliyor. Satılan araziler ise 527 metrekareyle bin 127 metrekare arasında değişiyor. Muğla Belediyesi ihaleyi 27 Temmuz’da gerçekleştirecek.

SARIYER’DE DUDAK UÇUKLATAN FİYAT

İstanbul’un nezih semtlerinden Sarıyer’de de Uskumruköy’de bulunan belediye arsasını satıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu üzerinde bulunan Uskumruköy, İstanbul’un bozulmamış doğal alanlarından biri olarak kabul ediliyor.  Yaklaşık 7 bin 300 metrekarelik arsa, 213 milyon liranın üzerinde muhammen bedelle satışa çıkartıldı. Bu arsayı almak için ihaleye katılmak isteyenlerin sadece ödeyeceği geçici teminat, 6 milyon 400 bin liraya yaklaşıyor. Konut geliştirme alanında bulunan arsaya kimlerin talip olacağı şimdiden merak konusu. Sarıyer Belediyesindeki ihale 25 Temmuz’da yapılacak.

ÇANKAYA BELEDİYESİ DE SATIŞA ÇIKTI

Ankara’nın en merkezi ve elit semtlerinden olan Çankaya ilçesinde de belediye muhtelif taşınmazlarını satışa çıkarttı. Balgat, İlker, İmrahor-3 ve Keklik Pınarındaki, çoğunluğu üç kata kadar imarlı olan sekiz arsa, Çankaya Belediyesi tarafından satışa çıkartıldı. En ucuzu 7 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa çıkartılan arsaların toplam değeri ise 151 milyon liranın üzerine çıkıyor.

Muhabir: Ertuğrul TURAN