İmamoğlu Trabzon'da: "Partiler detaydır, esas olan millettir" İmamoğlu Trabzon'da: "Partiler detaydır, esas olan millettir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin oy kullanırken kameralara yansıyan yüzündeki morluklar gündem olmuştu. Daha sonra gelen açıklamada, "Ciddi bir şey yok. İki hafta önce sabah uyanıp televizyonun uzaktan kontrol aletini almaya giderken ayağı takılıp düşmüş. Bu arada alnını da yere vurmuş. Vücudunda kırık yok. Sadece kolunda 20 santim boyunda bir çatlak var. Kendini toplamış durumda" denilmişti. Bunun üzerine Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nebi Sümer ilginç bir açıklama yaptı. 

Devlet Bahçeli Morluklar

"Bahçeli’nin yaralı hali seçmene 'artık yapamaz' mesajı verdi''

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nebi Sümer, Bahçeli'nin bu durumunun seçmenleri etkilediğini iddia eden tartışmalı bir yorumda bulundu ve "Bahçeli’nin yaralı hali seçmene 'artık yapamaz' gibi bir mesaj verdi. Bu da seçmenin sandığa gitmesini olumsuz etkiledi" ifadelerini kullandı. 

Nebi Sümer Foto 22

Nebi Sümer kimdir?

Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Nebi Sümer, lisans eğitimini 1985 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra 1988'de Hacettepe Üniversitesi Gelişimsel Psikoloji Bölümü'nde yüksek lisans derecesini aldı. Doktorasını ise 1996 yılında Kansas State Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji alanında tamamladı. Akademik kariyerine Ankara Üniversitesi'nde başlayan Sümer, 1996-1999 yılları arasında burada görev yaptıktan sonra 1999-2018 yılları arasında ODTÜ Psikoloji bölümlerinde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2018 yılından itibaren ise Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Prof. Dr. Nebi Sümer'in bağlanma, ebeveynlik, sürücü davranışı, işsizliğin etkisi gibi alanlarda araştırmaları bulunmaktadır. 

Kaynak: Haber Merkezi