Toplu sözleşme kavgasında son raund: Büyükşehir Belediyesi’nden gözdağı ve tepki! Toplu sözleşme kavgasında son raund: Büyükşehir Belediyesi’nden gözdağı ve tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP Genel Merkezi'nde yapılacak iade-i ziyaretin ayrıntıları belli olmaya başladı. 2 Mayıs'ta gerçekleşen ilk görüşmede CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etmişti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi'ne yapacağı ziyaret ile alakalı detayları kamuoyuyla paylaştı.

Tarihi görüşmede neler konuşulacak

TV100'de konuyla alakalı aktarılan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP ziyaretinde üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu olan bir takım hediyelerin götürüleceği öne sürüldü. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP lideri Özel'den yeni anayasa noktasında açık destek isteyeceği belirtildi. Öte yandan iki liderin, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen kayyum meselesini, 2018'de Suruç'ta yaşanan olaylarda iki oğlunu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar'ı ve Gezi Parkı davasından cezaevinde olan tutukluları konuşacakları iddia edildi.

CHP Genel Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor

Görüşmenin gerçekleşeceği CHP Genel Merkezi'ndeki oturma düzenin de ayrıntıları belli oldu. İddialara göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in arkasında Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında ise Türkiye bayrağı olacağı ifade edildi. Özel, oturma düzeniyle alakalı Cumhurbaşkanlığından yetkililerin kendisiyle iletişime geçtiğini ve bu yönde hazırlık yapıldığını aktarmıştı. Tarihi görüşme CHP Genel Merkezi'nin 12'inci katında gerçekleşecek

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN