Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Özgür Özel’i ziyaret etti. Görüşme 12:50'de başladı. Ayşe Ateş 13:00 sularında açıklama yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan G7'de dünyaya seslenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan G7'de dünyaya seslenecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini fakat bu görüşmeye Devlet Bahçeli'nin engel olduğunu söyleyen Ateş şu ifadeleri kullandı: 

'Her zaman yaptığı gibi suçluların önüne bir set çekerek bizi karalamakla...'

"10 gün önce Hasan Doğan beni aradı ve Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak hemen akabinde MHP’nin grup toplantısı oldu ve burada Devlet Bahçeli, bir söylemde bulundu. Her zaman yaptığı gibi suçluların önüne bir set çekerek bizi karalamakla, iftira atmakla, vatan millet düşmanlığıyla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. Dedi ki 'Bunların sırtını sıvazlamayın, bunları korumayın.'

"Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum"

Bence, Cumhurbaşkanıyla yapacağım görüşmeden haberi oldu ve burada Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Bizi korumamasını ve görüşmemesine yönelik bir çağrıda bulundu. Sanırım o sebeple çağırılmadım. Normalde geçen hafta içi bizimle görüşecekti. Bahçeli’nin çağrısı karşılık buldu."

Ayşe Ateş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesi hakkında kendisini mahkemeye davet ettiğini ve teşekkür ettiğini belirtirken, 'Bundan sonra da yanımda bulunmasını rica ettim' ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ