CHP’de adaylık sürecinde en güçlü aday adayları arasında bulunan Ömer Güney yerine son anda Deniz Karakurt aday olarak açıklanmıştı. Bir zamanlar CHP’nin kalesi olarak görülen ilçede AK Parti adayı Aydın Pehlivan’a karşı yarışan Deniz Karakurt rakibinden 12 bin oy fark yiyerek yarıştan hüsranla ayrılan taraf oldu. Parti içinde ihanete uğradığını öne süren eski ilçe başkanı Ömer Güney’in ekibi tarafından baltalandığını savunan Deniz Karakurt’a Ömer Güney sosyal medya üzerinden cevap verdi.

İşte Ömer Güney’in açıklaması…

Kör balta sapına kabahat bulurmuş!

Partimizin Menemen Belediye Başkan Adayı Deniz Karakurt; sandık sonucunun hemen ardından;  alınan yenilgiye bir kılıf aramış, en kolayını ve kendisinden bekleneni seçerek, şahsımı ve  parti örgütümüzü hedef almıştır.

Aslında, bu açıklamayı yapma noktasında çok düşündüm. Çünkü, Menemen’de partimiz açısından açılmış yaraların kapanması için çok mücadele ettim. Bu mücadelemizin zarar görmesini, partimizin bu noktada yeni hasarlar almasını asla istemem.

Ancak; Sayın Karakurt bundan imtina etmemiştir ve hakaretleri ile bana söz hakkı doğurmuştur. Seçim sabahı basına verdiği demeçle; şahsımı ve Menemen CHP örgütünü karalamaya kalkışmış; özeleştiri yapmak yerine; günah keçisi aramıştır.  Ve şahsımı haksız yere işaret ederken, aslında; kendisine destek vermiş önceki dönem belediye başkanlarımızı, tüm ilçe başkanları, meclis üyeleri, mevcut ilçe yönetimimizi ve CHP gönüllülerinin emeklerini de hiç etmiştir. Kaldı ki; tüm örgütümüz yanında olmuş, Genel Başkanımız Özgür Özel kendisine ilçemizde miting yaparak; vekillerimiz sahaya inerek destek vermiştir.

TikTok'ta 2 haftalık hamile kadın skandalı: "Çocuğuma baba arıyorum, adam gibi adam!" TikTok'ta 2 haftalık hamile kadın skandalı: "Çocuğuma baba arıyorum, adam gibi adam!"

“Ömer Güney bana seçim kaybettirdi.” demesi; bir akıl tutulmasıdır demek isterdim ama daha çok 2019 yılından bu yana sorgulanan partililiğini yeniden tartışılır hale getirmiştir.

2019’da partiye hasbelkader üye olmuş; aslında Menemen’i hiç bilmeyen Sayın Karakurt; Meclis Üyeliğinin ilk faaliyet raporu oylamasında partimizin grup kararına uymayarak AKP’li meclis üyeleri ile birlikte hareket ederek ret oyu veren, CHP’li belediye başkanını, kendi başkanını düşürmeye çalışan kişidir. Sayın Karakurt; daha sonra AKP’li meclis üyeleri ile masaya oturarak; onların oylarıyla kendisini encümen üyeliğine seçtirmiş kişidir.

Her ne kadar beyanını yayından kaldırtmış olsa da; söz ağızdan çıkar. Fikir, zikirdir. Bu açıklamayı yapmak, şahsımı üzmekte olsa da; bu haksızlığa suskun kalmanın çok daha büyük haksızlık olacağına inancım baskın gelmiştir.

Bugün; tüm Türkiye’de ve İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı büyük oranda göndere çekilirken; bu husumet, basiretsizlik ve hazımsızlık içeren talihsiz açıklamasını üzülerek paylaşmak zorundayım.

Ehline denk gelmeyen ziyan olurmuş. Cumhuriyet Halk Partisi‘nin büyüklüğünü anlayamadığı gibi; genel seçimde AKP’ye 10.000 oy fark attığımız Menemen’de oyları koruyamayan; 12 bin oyluk tarihi bir mağlubiyet alışımızı kendisi dışında herkese bağlayan Sayın Karakurt’u partimizin Menemen’deki siyasi tarihine havale ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi, bugün tüm ülkenin en büyük umudu olmuş; İzmir de çok büyük bir mesaj vererek tarih yazmıştır. Bizlerin yolu bellidir; partimizin ve ülkemizin yükselişi, genel iktidara giden yolda mücadele etmek… Saygılarımla.

Kaynak: Haber Merkezi