Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il valiliğine "Mahalli İdareler Genel Seçimleri" konulu bir yazı gönderdi. Yazıda, eğitim kurumlarının 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde seçmenlere oy kullanma imkanı sağlamak üzere hazırlandığı belirtildi. Ancak, seçimlerin özelliği nedeniyle oy sayım işleminin geç saatlere kadar devam ettiği ve bu durumun eğitim kurumlarının aynı gün içinde eğitime hazır hale getirilmesini engellediği ifade edildi.

Bu nedenle, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi. Ayrıca, bu tarih için Bakanlık bünyesinde görev yapan yönetici ve öğretmenlerin, eğitim kurumlarının tatil edilmesi sebebiyle üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, ek ders ve ders niteliğindeki görevleri yapmış sayılacakları belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi