Hava Durumu Değerlendirmesi

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının devam edeceği tahmin ediliyor. Ülkemiz genelinde yağış beklenmezken, yurt genelinin az bulutlu ve açık olacağı öngörülüyor. Ancak yarın öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimlerin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus bekleniyor.

Rüzgar Durumu

Rüzgarın genellikle güneyli, yurdun iç ve doğu kesimlerinde ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Piri Reis'in haritasında yüzyıllardır gizemini sürdüren o sır ne? Bermuda Şeytan Üçgeni'nin gizemi... Piri Reis'in haritasında yüzyıllardır gizemini sürdüren o sır ne? Bermuda Şeytan Üçgeni'nin gizemi...

Uyarılar

  • Toz Taşınımı Uyarısı: Marmara ve Ege bölgelerinde yer yer toz taşınımı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz ediyor.

  • Çığ Tehlikesi Uyarısı: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bu bölgelerde dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi