Bu yıl 10 Nisan'da başlayacak Ramazan Bayramı'nda tatil 9 gün olarak açıklanmıştı. Bununla birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram tatilinden önce maaş almayı bekleyen emeklilere ve memurlara kötü bir haber geldi. Geçtiğimiz yıllarda memur ve maaşları Ramazan ve Kurban bayramlarından önce hesaplara yatırılıyordu.

Evde Bakıma Destek Pilot Uygulaması 3 İlde Başarıyla Uygulandı Evde Bakıma Destek Pilot Uygulaması 3 İlde Başarıyla Uygulandı

"Normal zamanlarda olduğu gibi ödenecek"
Bu yıl ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün ilgili birimlere gönderdiği genelgeye göre, nisan ayı memur maaşları bayramdan önce yatmayacak ve ayın 15'inde hesaplara geçecek. 1 Nisan sabahı Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından Bakan adına Mahmut Varol imzasıyla gönderilen ve kamu görevlilerini yakından ilgilendiren genelgeyi yayınladı. Maaş ve ücretlerin personelere her ayki vaktinde yatacağı belirtilen genelgede, "Banka hesaplarına aktarılan maaş/ ücretlerin, ilgili bankalarca personele her ay olduğu gibi zamanında ödenmesi sağlanacaktır" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ