TCG Nusret Müze Gemisi Ege ve Akdeniz'de ziyaretçilerle buluşuyor! TCG Nusret Müze Gemisi Ege ve Akdeniz'de ziyaretçilerle buluşuyor!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın ailesiyle yapılan görüşme sonucunda organlarının bağışlanmasına karar verildi. Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Prof. Dr. Gönül Tezcan Keleş başkanlığındaki heyet, hastanın kalbi, sağ ve sol böbrekleri, karaciğeri ve kornealarını İstanbul ve İzmir'de nakil bekleyen hastalara göndermek üzere çıkardı.

Bu tür bağışların organ nakli bekleyen hastalar için büyük bir umut olduğunu vurgulayan Hastane Başhekimi Prof. Dr. İsmet Topçu, organ nakli konusunda ailelerin duyarlı olmasının önemine dikkat çekti. Organ bağışıyla, yaşamlarını sürdürmeye çalışan hastalara yeni bir umut ve hayat şansı verildiğini belirterek aileye teşekkür etti.

Bu tür bağışların sağlık sistemine ve insanlığa önemli bir katkı sağladığına işaret eden yetkililer, organ ve doku naklinin insan hayatındaki değerini vurgulayarak, toplumun bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti. Organ nakli bekleyen hastaların, bir başka insanın bağışıyla hayata yeniden tutunabildiğini ve bu nedenle organ bağışının yaşam kurtarıcı bir adım olduğunu belirttiler.

Kaynak: HABER MERKEZİ