Kemalpaşa’da Cumhur İttifakı Adayı Galip Atar’la, CHP Adayı Mehmet Türkmen arasında geçmesi beklenen yarışta Yeniden Refah Partisi Adayı Alaaddin Yılmaz’ın alacağı sonuç merakla bekleniyor. 31 Mart seçimi öncesi son dakikalarda CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Önceki Başkanı Sergen Ergöç, Kemalpaşa’da Cumhur İttifakı, CHP ve Yeniden Refah üçgeninde yaşanan rekabetle ilgili dikkat çekici iddialarda bulundu.

İran'ın "Üslerinizi vuracağız" tehdidine ABD'den net yanıt: Kaybedersiniz İran'ın "Üslerinizi vuracağız" tehdidine ABD'den net yanıt: Kaybedersiniz

Mehmet Türkmen’in tek kozu Alaaddin Yılmaz…

‘’CHP adayı Mehmet Türkmen'in tek kozunun Yeniden Refah adayı Alaaddin Yılmaz’’ olduğunu savunan Sergen Ergöç, ‘’yapılan son anketlerde Cumhur ittifakı adayı Galip Atar'ın yüzde 8 gibi bir fark ile seçimi kazanacağı netleşmiş durumda. Fakat tüm Kemalpaşa halkının da konuştuğu gibi Yeniden Refah Partisi adayı Alaaddin Yılmaz'ın en büyük destekçisi Mehmet Türkmen. Çünkü Türkmen'in geçmiş siyasi kariyerinde birçok partide görev alması CHP kökenli seçmenleri çok rahatsız etmiş durumda’’ vurgusu yaptı.

Muhafakazar oyları bölmek istiyorlar…

‘’İletişime geçtiğim birçok CHP’li seçmen aynı konudan muzdarip’’ hatırlatması yapan Sergen Ergöç, ‘’ya sandığa gitmemeyi ya da tepki oyu kullanmayı düşünüyorlar. CHP yönetimi ve Mehmet Türkmen bu durumun farkında oldukları için toplumda ve sosyal medyada Yeniden Refah algısı yaratıp seçmeni konsolide edip muhafazakar oyları da Alaaddin Yılmaz a monte etme çabası içindeler. Fakat geçtiğimiz beş yıl içerisinde muhafazakar seçmenin dili belediye başkanı ve şu an mevcut aday olan belediye başkan yardımcısı Mehmet Türkmen den yandığı için, bu tür algılara 2019 da olduğu gibi tekrar kapılmayacaktır’’ diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi