Özgür Özel liderliğindeki CHP’de henüz açıklanmamış olan ilçeler arasında yer alan İstanbul’un iki ilçesinde daha sis perdesi aralandı. Bugün toplanacak MYK ve PM’de Ümraniye için Aykut Erdoğdu’nun, Çekmeköy içinse Orhan Çerkez’în isminin aday olarak açıklanacağı öğrenildi.

CHP’den istifa edip MYK kararıyla geri dönmüştü…

2022’nin Temmuz ayında CHP’den istifa eden Aykut Erdoğdu, 2023’ün Şubat’ında MYK kararıyla partiye geri dönmüştü.Erdoğdu’nun eski eşi Özge Pomen'e ait olduğu öne sürülen bir sosyal medya hesabından bir görüntü kaydı paylaşılmış ve kayıtta Erdoğdu'nun eşi ve dönemin Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Tuba Torun'un Parti Meclisi'ne girmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile defalarca konuştuğunu söylediği duyulmuştu. Kamuoyunda oluşan tepkilerin ardından Aykut Erdoğdu partisinden istifa etmişti.

2024 Ramazan İftar Saatleri: İftar Menüsü Önerileri 2024 Ramazan İftar Saatleri: İftar Menüsü Önerileri

Orhan Çerkez’in adaylığı bekleniyordu…

2009 yılında Ataşehir ilçesinin kuruluşu sebebiyle memuriyet hayatına başlayan Orhan Çerkez aynı kurumda 2012-2016 yıllarında Ulaşım Hizmetleri Müdürü ve 2016 yılından itibaren de Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Kaynak: Haber Merkezi