Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD), Perşembe Kahvaltısı Ekim ayı buluşmasını Kemalpaşa Ramada Otel’de, Gazi Hastanesi sponsorluğunda gerçekleştirdi. Toplantıya Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı,  Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Arzu Külahcıoğlu Altıntoz, Kemalpaşa Emniyet Müdürü Salih Şen, Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanı Yaşar Güzel, KESİAD Kurucu Başkanı Yaşar Güzel ve KESİAD üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, sözlerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Dünya’da çok az olan Müslüman bir topluma sahip seküler bir devlet olarak 100 yılı geride bırakmasının çok değerli olduğunu söyleyen KESİAD Başkanı Mutlu Can Günel, “Türkiye’de ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ düsturunu devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bu haftada Cumhuriyet değerlerini tekrardan güçlü şekilde anmamız, o değerlere daha yüksek bir bilinç ile bugün de sarılmamız gerekiyor” dedi. 

Milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan etme sürecini gün gün anlatan, meclis konuşmalarından örnekler vererek o günkü atmosferi KESİAD üyelerine aktaran KESİAD Başkanı Günel, Türkiye’nin çevre coğrafyalardaki mezhep ve din savaşlarından ayrı durabilmesinin altında da Cumhuriyet değerlerinin olduğuna dikkat çekti.

Günel: “Savaşlara ve katliamların hepsine karşıyız”

 Mezhep ve din savaşlarının insanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen arsız hedefleri ve hırslarıyla ortaya çıktığını anlatan Günel, “Beşiktekinden yürümeye mecali olmayan yaşlıları katledecek kadar gözü kararmış katliamları kınamaya, her kim olursa olsun bunları yapanların da karşısında durmaya devam edeceğiz” dedi.

KESİAD Başkanı Günel, konuşmasını “Yaşasın Cumhuriyet! Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Kahrolsun istibdat, yaşasın Cumhuriyet!” sözleriyle tamamladı.

TDV, Burslu Öğrencilere Konya Gezisi Düzenledi TDV, Burslu Öğrencilere Konya Gezisi Düzenledi

Eskiyen bayrak Kaymakam’a teslim edildi

 KESİAD Başkanı Günel, KESİAD’ın eskiyen bayrağını ise imha edilmek üzere Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı’ya teslim etti. Bu süreç hakkında bir bilgilendirme yapan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günel, “Nasıl ki bayrağımızın ölçüsü, rengi, göndere çekilme kuralları yasayla, yönetmeliklerle belirlendiyse, eskiyen, hasar alan, rengi solan bayraklarımızın imhası da yönetmelikle belirlenmiş durumda. Eskiyen bayraklar ilçelerde Kaymakamlığa, illerde Valiliğe teslim edilir. Bu imha yönetmeliğe göre Kaymakam ya da Vali’nin oluşturacağı 3 kişilik bir komisyonun gözetiminde bayrağımızın ay yıldızı kesilerek çıkarılır, kalan kısmı kapalı bir ortamda ya yakılır ya da kırpma makinesinde imha edilir. Biz de buna uygun olarak güveler nedeniyle eskiyen bayrağımızı Kaymakamımıza teslim ediyoruz” dedi.

 Altıntoz: “Kemalpaşa Belediyesi ile sanayicinin işbirliği artmalı”

 Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Arzu Külahcıoğlu Altıntoz ise yaptığı konuşmada Kemalpaşa Belediyesi ile sanayicilerinin işbirliğinin daha da artması gerektiğini belirterek, “Gerekirse bir arama konferansı yaparak Kemalpaşa Belediyesi ile bölge sanayicilerinin beklentilerini ve beraber üretebilecekleri projeleri belirleyebiliriz. Bu konuda Kemalpaşa Belediyesi olarak her öneriye açığız” dedi.

 Gazi Hastanesi’nden Evde Bakım Hizmeti

 Açılış konuşmalarından sonra toplantının sponsoru Gazi Hastanesi’nin Evde Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. İbrahim Padır evde sağlık hizmeti ve evde bakım faaliyetlerini KESİAD üyelerine aktardı. Sonrasında Yeminli Mali Müşavir Avukat Okan Netek ise enflasyon düzenlemesi hakkında KESİAD üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.