Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD), Filistin'le dayanışma mesajı yayınlayan sendikasına dava açan ABD'li kahve zinciri Starbucks'a karşı yaptırım kararı aldığını duyurdu. 

Sivas Belediyesi'nden ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı Sivas Belediyesi'nden ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın, Starbucks'ın ürünlerinin yüksek hızlı trenlerden kaldırılması yönünde yüklenici firmalara talimat verildiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ufuk Yalçın, "Ekim ayının ilk günlerinden itibaren uluslararası kamuoyunda infiale sebep olan, mazlum Filistinli kardeşlerimize yapılan soykırım ve işgalci israil’i eleştiren çalışanlarına yönelik mobing uygulayan bahse konu kahve üreticisi firma ile Şirketimizin herhangi bir sözleşmesi bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Yalçın'ın açıklamalası şöyle:

"Ekim ayının ilk günlerinden itibaren uluslararası kamuoyunda infiale sebep olan, mazlum Filistinli kardeşlerimize yapılan soykırım ve işgalci israil’i eleştiren çalışanlarına yönelik mobbing uygulayan bahse konu kahve üreticisi firma ile şirketimizin herhangi bir sözleşmesi bulunmamaktadır.

Yüksek Hızlı Trenlerimizde kafeteryaların işletmeciliğini yapan yüklenici firmaya, bahse konu kahve üreticisi firmanın ürünlerinin yerine, alternatif ürünlerin yolcularımıza sunulması ile ilgili resmi bildirimde bulunulmuştur.

Necip Milletimiz her zaman zalimlere karşı mazlumların yanında yer almıştır. TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak her zaman FİLİSTİNLİ kardeşlerimizin yanında olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."