İzmir'in Ödemiş ve Kiraz ilçelerinin belirli mahallelerinde su kesintisi yaşanacak. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından yapılan açıklamalara göre, arıza sebebiyle çeşitli bölgelerde su kesintileri uygulanacak. Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için gerekli önlemleri almaları önemle duyurulmuştur.

İZSU duyurdu! 21 Temmuz Pazar günü Balçova susuz kalacak! İZSU duyurdu! 21 Temmuz Pazar günü Balçova susuz kalacak!

Ödemiş'te su kesintisi

Kesinti yapılacak yer: Sekiköy
Kesinti saati: 10.07.2024 saat 19:00  - 11.07.2024 saat 20:00
Arıza tipi: Pompa arızası

1 gün 1 saat su kesintisi olacaktır. İZSU yetkilileri, arızanın giderilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Vatandaşların su ihtiyacını önceden karşılamaları tavsiye edilmektedir.

Ödemiş'te su kesintisi

Kesinti yapılacak yer: Yeniköy, Şirinköy, Işık, Karakova, Seyrekli, Balabanlı, Kazanlı, Hacıhasan, Kemer
Kesinti saati: 09:00  - 17:00
Arıza tipi: Elektrik arızası

8 saat su kesintisi olacaktır. İZSU yetkilileri, arızanın giderilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Vatandaşların su ihtiyacını önceden karşılamaları tavsiye edilmektedir.

Kiraz'da su kesintisi

Kesinti yapılacak yer: Suludere
Kesinti saati: 09:00 - 13:45
Arıza tipi: Ana boru arızası

4 saat 45 dakika su kesintisi olacaktır. İZSU yetkilileri, arızanın giderilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Vatandaşların su ihtiyacını önceden karşılamaları tavsiye edilmektedir.

Kiraz'da su kesintisi

Kesinti yapılacak yer: Yeni 
Kesinti saati: 09:00 - 14:00
Arıza tipi: Ana boru arızası

5 saat su kesintisi olacaktır. İZSU yetkilileri, arızanın giderilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Vatandaşların su ihtiyacını önceden karşılamaları tavsiye edilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ