İzmir'in en köklü ve başarılı okullarından İzmir Atatürk Lisesi'nin her yıl 19 Mayıs’ta öğrenciler tarafından yapılan vals gösterisi bu yıl dinci ve sağ kesimler tarafından gelen tepkiler üzerine son gün iptal edildiği ortaya çıktı.

İzmir’de bisikletli kullanımı yaygınlaşıyor İzmir’de bisikletli kullanımı yaygınlaşıyor

Yaşanan karanlık zihniyete tepki gösteren Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) İzmir Şube Başkanı Necati Kalafat, “Biz İzmir Veli-Der olarak soruyoruz: Dinci kesimlerin tepkisi olarak tanımlanan olgu nedir? Gençlerimizin dans etmesinden rahatsız olunacak ne vardır? Karanlık zihniyetlerinizi çocuklarınız yaşındaki gençlerin kıyafetleri ile uğraşarak bize dayatamazsınız. Onlarca yıldır cumhuriyetin ve aydınlığın kalesi olan İzmir Atatürk Lisesi’nde İzmir'in en başarılı öğrencilerinin bu dayatmanıza verecek bir cevabı vardır."

"Bizler bu çocukların velileri olarak onlarla beraber kızlı erkekli dans etmeye ve bilim üretmeye devam edeceğiz. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu sürece dair derhal gerekli işlemleri yapması ve sorumluları cezalandırmasını aksi durumda bu karanlık zihniyetin ortağı olarak görüleceğini kamuoyuna duyururuz” dedi.