İstanbul'daki bir gece kulübünde çıkan yangında 29 kişi hayatını kaybetti. Olayı görenler, basın mensuplarına yaşadıkları dehşet dolu anları aktararak, "Yoğun duman etkisiyle öksürerek ve sürünerek otoparktan çıkmayı başardık. İçeride çok sayıda kişi vardı, mahsur kalmaktan korkuyorduk" şeklinde konuştular. Yangının çıkış nedenine dair net bir bilgi bulunmamakla birlikte, bazı iddialar çalışma sırasında meydana gelen bir gaz sızıntısına işaret ediyor.

Diyarbakır'da trajik olay: Kripto parada büyük zarar eden doktor, poligonda canına kıydı! Diyarbakır'da trajik olay: Kripto parada büyük zarar eden doktor, poligonda canına kıydı!

''TÜM ARKADAŞLARIM ÖLDÜ!''

Hikmet Baykuş, "Gece kulübünün gündüz hazırlıkları bu saatlerde başlıyordu. İçeride bazı çalışanlar ile tadilat için gelenlerin olduğunu duyduk. Çıkan bir yaralıdan duyduğumuza göre içerideki diğer arkadaşların da hepsinin öldüğünü söylüyor. Detaylı bir bilgi yok. Çalışma sırasında kaynaktan ya da hazırlık yaparken ocaktan gaz sızıntısı olduğu söyleniyor ama o da net değil." Ümit Gültekin ise, "Yangının çıktığı binanın yanındaki otoparkta bizim kurum araçlarımız vardı. Onları çıkarmak için gittiğimizde, daha itfaiye gelmemişti. Otopark tamamen dumanlar altındaydı. Kurtarabildiğimiz araçları kurtardık, bazıları içeride kaldı. Yoğun duman etkisiyle öksürerek ve sürünerek otoparktan çıkabildik. Yangının olduğu yere gittiğimizde alevler 4'üncü katlara doğru çıkmaya başladı. Gece kulübünde çalışma vardı. Çalışanlar da içeride mahsur kaldı. Biz de kalacaktık ama çıkabildik" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi