CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz suçsuzluğunu savundu: "Sorumluluk benimle sınırlı değil'' CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz suçsuzluğunu savundu: "Sorumluluk benimle sınırlı değil''

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in senelerdir makam şoförlüğünü yapan Hüseyin Sezer, Sığacık’ta saldırıya uğradığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Seferihisar Polis Merkez Amirliği’ne başvuran Sezer “Kasten yaralama ve hakaret” suçlamasıyla başvuru yaptı. Seferihisar Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Ali Tanış isimli kişinin yanına gelerek kendisine saldırdığını ifade eden Sezer, azmettirici olarak Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Yardımcısı Gökhan Pehlivan’dan şikayetçi oldu.

"İddialar asılsız, tazminat davası açacağız"
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Başkan Yardımcısı Gökhan Pehlivan olayla ilgili iddiaları reddetti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ikili, adli bir sürecin içersine anlamsızca çekilmeye çalışıldıklarını iddia etti. Yetişkin, yapılan ortak açıklamada "Seferihisar Belediyesi personeli Ali Tanış ve Tunç Soyer’in makam şoförü olan İZBB personeli Hüseyin Sezer arasında adli makamlara yansıyan tartışma ve darp olayı ile ilgili açıklamamızdır. Kurumumuz ve bizler, söz konusu olayın herhangi bir tarafı olmamakla birlikte, adli vakaya dahil edilme çabasını hayretle takip ediyoruz. Konu yargıya intikal ettiği için içeriği ve detaylarıyla ilgili bir açıklama yapmayacağız. Ancak, tarafımıza isnat edilmeye çalışılan dayanaksız suçlamalar hakkında, öncelikle hukuki ve cezai haklarımızı kullanacağımızı, müfteriler hakkında iftira suçu da dahil olmak üzere, savcılığa şikayette bulunulacağını, tüm sorumlular hakkında ayrıca tazminat davası açılacağını, kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ