Hollandalı eski futbolcu Ronnie Stam, uyuşturucu suçlarıyla ilgili bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Stam, 2010 yılında FC Twente'den Wigan'a transfer olmuş ve 2013 yılında FA Cup zaferinde yer almıştı.

Gözlatına alındı

Bu hafta başında Hollanda polisi, 39 yaşındaki Stam'ı büyük çaplı uyuşturucu suçlarına ilişkin bir soruşturma kapsamında gözaltına aldı. Algemeen Dagblad gazetesine göre, Stam'ın ebeveynleri ve kız arkadaşı da tutuklandı. Polisin, 2021 ve 2022 yıllarında yaptığı telefon dinlemeleri sonucunda bu soruşturmayı başlattığı bildiriliyor. Eski futbolcunun kardeşi Mart ayında kokain kaçakçılığı ve kara para aklama suçlarından dört buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak temyiz sürecinde serbest bırakıldı. Stam'ın ebeveynleri ise, 2016 yılında evlerinde çamaşır makinesinin arkasında bulunan 40.000 Euro (33.800 sterlin) ile kara para aklama ve esrar yetiştirme suçlarıyla suçlanmıştı. Ancak çift, parayı Stam'ın futbolculuk kazançlarından elde ettiğini iddia ederek beraat etti.

Kanada’da dehşet: Ayı aracın içine girip koltukları parçaladı! Kanada’da dehşet: Ayı aracın içine girip koltukları parçaladı!

Hapis cezası ile karşı karşıya!

Stam, 2010 yılında Steve McClaren yönetimindeki Twente ile Eredivisie şampiyonluğunu kazandıktan sonra Premier Lig'e transfer olmuştu. Ancak eğer suçlu bulunursa, birkaç yıl hapis cezası alabilir.

Kaynak: Haber Merkezi