Ayşegül Koç/Son Mühür TV’de yayınlanan Gündem Yorum programında Hasan Tahsin Kocabaş, Özgür Özel’in İzmir ziyaretini değerlendirdi. Yerel gazetelerin yorumlandığı programda Kocabaş, bayraklının sorunlarına değindi ve ‘İzmir’de iki ilçenin başkanları umut veriyor’ dedi.

Özgür Özel’in hafta sonu gerçekleşen İzmir ziyaretini değerlendiren Kocabaş, şu şekilde konuştu:

“Ben Özgür Özel’in bu kadar donanımsız olduğunu hiç bilmiyordum”

"Özgür Özel’in İzmir’de söylediklerinde katıldığım az nokta var, diğerlerini hayretle karşıladım. Ben Özgür Özel’in bu kadar donanımsız olduğunu hiç bilmiyordum. Kendisinin benim kafamda bıraktığı kişi Ömer Naci. Ömer Naci ittihat terakkinin sokak nutukçularındandır. Çok şey söylüyormuş gibi yapar ama hiçbir şey söylemez.

“Türkiye Belediyeler Birliği seçiminde Ekrem İmamoğlu babalar gibi seçimi aldı”
Özgür Özel İzmir’e çok sık gelmeye başladı. Bir de bu belediyeler birliğinde garip seçimler oldu. Türkiye Belediyeler Birliği seçiminde Ekrem İmamoğlu babalar gibi seçimi aldı. İzmir ve Manisa ile ilgili özel ve kurmaylarının farklı düşünceleri var ki genç deneyimsiz belediye başkanı Ege Belediyeler Birliği başkanı olarak seçildi.

“Türk milli eğitiminde çok ciddi bir Araplaştırma tehlikesi var”
Türk milli eğitiminde çok ciddi bir Araplaştırma tehlikesi var. ÇEDES projesi var. Çevremizdeki milli manevi değerlere sahip çıkalım. Bunun için bir takım abiler ablalar, vaizler var. Bizim okullarımıza girecek ve çocuklarımızı camilere götürecek. Bunu icat edenler ellerine elma şekeri alsın da çocukları kandırsın. Özgür özelin ÇEDES’e karşı çıktığını görmek istiyorum. Yüksel taşkın mı engelliyor onu?

“Siz Bayraklı'da ne yaşandığını biliyor musunuz?”

Özgür Özel İzmir’e bayraklıya geliyor deprem ve depremzedeler konusu yok. Ne bu 3 ayda bir bayraklıya gelmeler? Neyin kontrolü bu sayın Özgür Özel? Siz bayraklıda ne yaşandığını biliyor musunuz? Kaldı ki bayraklıda korkunç şeyler oluyor. Ardından Bornova’ya gidiyor. Sürekli gittiği yerde kendini çocukluğunu ailesini anlatma derdinde. Peki Bornova’da ne oluyor? İlçe başkanının belediye üzerindeki tahakkümü doğru mu? Bütün belediye başkanlarını var, Mustafa İduğ’u yok say. İzmir’de bu dönemde CHP kaynaklı çok tehlikeli bazı girişimler var.

“Siz hala CHP’nin 31 Mart’ta adaylar, projeler muhteşemdi diye seçildiğini mi zannediyorsunuz?”

Bir kere İzmir Manisa’nın bir köyü değil. CHP’nin İzmir il başkanları İzmir’in meltemi Manisa’yı ısıtacak, İzmir’in katkısıyla bir gün Manisa’yı biz de alacağız dediler. Ama Manisa’da yüzde 60 İzmir’de yüzde 40 aldık. Manisa’nın lodosu İzmir’i serinletti. Siz hala CHP’nin 31 Mart’ta adaylar, projeler muhteşemdi diye seçildiğini mi zannediyorsunuz? Zaman yanlış, düşünce yanlış, yolunuz yanlış.

“Özgür Bey, 2-3 ayda seçtirdiği belediyelerde neler olduğunu bilmiyor”

Özgür bey, 2-3 ayda seçtirdiği belediyelerde neler olduğunu bilmiyor. Bilse bile konuşamaz. Büyükşehirde, ilçelerde neler oluyor? Çalışanlar ne durumda, ayrımcılık ne düzeyde, liyakat kelimesinin karşılığı var mı? Uzmanların başına ortaokul mezunları mu getiriliyor? Böyle bir şey yapamazsınız. Özgür Özel önce bununla uğraşsın.

CHP’li belediyelerde bana gelen bilgiler, gözlemlediklerim, duyduklarımla şunu söyleyebilirim ancak: İzmir’de sadece 2 ilçe belediye başkanları umut veriyor”

Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçimin karnesi! Kim takdir aldı, kim sınıfta kaldı? Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçimin karnesi! Kim takdir aldı, kim sınıfta kaldı?

Bayraklı ’da yaşanan çevre sorunları hakkında konuşan Hasan Tahsin Kocabaş, ‘Sayın İrfan Önal dinliyorsa, iyi dinlesin’ diyerek şu ifadeleri kullandı:

Turan’da bir vatandaşın yüksek ses şikayeti vardı. Vatandaş belediyeye mesaj göndermiş. Belediyenin mesajı şu şekilde:

‘Belediyemizin yetkisinde bulunmaması sebebiyle, başvurunuz tarafımızca değerlendirilmemiş olup, çevre şehircilik ve il müdürlüğüne başvuru yapılması hususu bilgilerinize sunulur.’

“Sen hizmet vermiyorsun, vatandaşı zora sokuyorsun”
Sen hizmet vermiyorsun, vatandaşı zora sokuyorsun. Vatandaş senden yardım istiyor. İlettiği yer yetkisinde değilse ilgili birime sizin yönlendirmeniz gerekir. Sen niye iletmiyorsun? Vatandaş, bu cevap üzerine yalıtımsız bir şekilde mekan işlettikleri için ruhsat iptali müracaatında bulunduğunu ifade etmiş ve eklemiş, ‘Çevre sorunları ile ilgilenecek birim yok. Kaçak hafriyat dökümü yapılsa bununla ilgilenecek bir birim yokmuş. Sözde İzmir’in kalbi bayraklıda”

“-mış gibi yapılıyor”

Cemil Tugay’ın TOKİ açıklamalarına değinen Hasan Tahsin Kocabaş, ‘Bu sözlere şaşıranlar var. Cemil Tugay, AK Parti ile birlikte Ankara’da bir şeyler yapmalı. İzmir’in buna ihtiyacı var. Şu havanın yıkılması lazım: AK Parti nasıl olsa kazanamayız, CHP nasıl olsa kazanırız diyor. Ama İzmir’de hiçbir şey olmuyor. -mış gibi yapılıyor’ dedi.

Hasan Tahsin Kocabaş, belediye başkanlarının umut oluşturamadıklarını söyledi. Kocabaş, ‘Niyetler akıbet olmadıktan sonra Nilüfer Hanım iki aydır bir umut oluşturamadınız. Belediye başkanlarının çoğu oluşturamadılar. Karşıyaka Belediye Başkanı çok suskun konuşmuyor kadıncağız. Oranın eski başkanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İlçe belediye başkanlarının hedeflediği, hayalleri ne?’ şeklinde konuştu.

Muhabir: Ayşegül Koç