Gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa Radyo Ege'de "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.  

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" olacak. 

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saat'inde' önemli mesajlarla, bugün de sizlerle oldu. 

Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de bugün şu mesajı verdi:   

GERGİNLİĞİN FAYDASI VAR MI?

Balıkesir'de hayatı felç eden sağanak böyle görüntülendi Balıkesir'de hayatı felç eden sağanak böyle görüntülendi

"Siz daha önce bu kadar gergin seçim süreci yaşadınız mı? Yaşım 55 kaç seçim yaşadım saymadım. 12 Eylül sonrası genel ve yerel seçim öncelerini de hatırlıyorum. Tek kanallı TRT’nin Turgut Özal, Necdet Calp ve Turgut Sunalp’ı bir arada yayına alıp tartıştırdığı program bugün gibi hafızamda.

Pazar günü Cumhurbaşkanı seçmek için yine sandığa gideceğiz ama, demeçler, mesajlar akla ziyan gerginlik dozunda. Söyler misiniz “seçim bitsin seninle özel ilgileneceğiz” ne demek? Ya da 28 Mayıs akşamı silahlarınızı hazırlayın? Ya liderlerin birbirlerine itham ve ifadeleri. Kavgada söylenmeyecek sözler ediliyor farkında mısınız?

Ama açıkça söyleyeyim, birbirlerine karşıt da kalsalar Erdoğan ile Kılıçdaroğlu bir ya da birkaç kez bir araya gelebilseydi, inanın bugün kimse cesaret edemezdi bu akıl donduran itham ve tehditleri haykırmaya. Aslında bu ayrılığın altındaki neden ve sorumluları araştırıp deşifre etmek lazım.

29 Mayıs sabahı Cumhurbaşkanı kim olacaksa, olacak. Ama unutulmasın, cumhur sadece vatandaşların bir bölümü değil, tüm vatandaşların oluşturduğu millettir. Yoksa inanın bana Türkiye gemisi bir yerden su alırsa kaptanlar da tayfalar gibi denizin dibini boylar."