CHP'nin Ahbap Derneği Genel Başkanı Haluk Levent'e Hatay için yapılan teklif ortaya çıktı. Ancak Levent, teklifi kabul etmediğini açıkladı. Çankaya'da CHP'de yaşanan kördüğüm durumuyla birlikte Ankara Milletvekili Murat Emir'in adı konuşulmaya başlandı.

Levent, CHP'den gelen başkan adaylığı teklifiyle ilgili olarak, "Canlarım! Ahbap başkanıyım ve siyasi bir kimliğe bürünemem" ifadelerini kullandı. Ayrıca Levent, diğer siyasi partilerden de teklifler aldığını belirterek, onur duyduğunu ancak siyasete girmeme kararı aldığını vurguladı.

CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın: Listede olmasak da hizmete devam! CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın: Listede olmasak da hizmete devam!

Levent, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "CHP'den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için gelen teklif hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe bürünemem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şey var.''

Kaynak: HABER MERKEZİ