Lille-Aston Villa maçında ilginç olay: Kaleci Emiliano Martinez iki sarı kartla maçı tamamladı! Lille-Aston Villa maçında ilginç olay: Kaleci Emiliano Martinez iki sarı kartla maçı tamamladı!

Trabzonspor- Fenerbahçe maçına ilişkin yapılan PFDK sevklerine Fenerbahçe'den ilk tepki Fenerbahçe'nin Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin'den geldi.

Pekin, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Trabzonspor karşılaşmasında maruz kalınan organize ve planlı linç girişiminin ardından, futbolcuların Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin gerçekleri bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Fethi Pekin, "Sporcularımız, sahada sadece kendilerini savunmaya çalıştılar. Nefsi müdafaa hakkını kullandılar. Ancak ne yazık ki tamamen kendilerini savunmak adına ortaya koydukları tavır 'Rakip takım taraftarlarıyla kavga' gibi gerçeklikle bağdaşmayan bir nedenle PFDK'ya sevk edildi ve futbolcularımızın kendilerini, takım arkadaşlarını koruma refleksi yok sayıldı. Bireyin kendini koruma hakkı gerek ulusal gerekse uluslararası hukuk normlarında temel haklardan biri olarak kabul edilir. Bu hakkın savunulması için sonuna kadar mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: Duygucan Baloğlu