Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programının konuğu CHP üyesi Dr. Erol Pektaş oldu. CHP Kurultayı için delegeler sokağın sesini dinledi diyen Pektaş; ‘Kemalpaşa’ya aday mısınız?’ sorusunu da yanıtladı. Ayrıca Pektaş; “Kemalpaşa’da proje üretecek insanlar olursa, Kemalpaşa şaha kalkar. Yeter ki doğru yönetilsin” açıklamasında bulundu.

CHP üyesi Dr. Erol Pektaş, Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programında Ayşegül Koç’un Sorularını yanıtladı. Yerel yönetimlerde yöneticilerin halk tarafından belirlenmesini istiyorum diyen Pektaş; “Siyaset halk için yapılır. İnsana dokunan isimler konuşulur. Kemalpaşa’da 20 yıl önce belediye başkanlığı yapmış Mehmet Ali Özüdoğru gibi. Kemalpaşa Türkiye’nin minyatürüdür. Kemalpaşa’yı büyütün, Türkiye büyüsün” ifadelerini kullandı.


“Doğduğum binada hekimlik yaptım”

Kendini tanıtarak söze başlayan Pektaş; “2 Nisan 1972 Kemalpaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında doğdum. İlk ve Ortaokulu orada okudum. Liseyi Atatürk Lisesi’nde tamamladım. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi bitirdikten sonra ilk görev yerim Elazığ oldu. 1997 yılında Kemalpaşa’ya döndüm. Doğduğum binada hekimlik yaptım. 3.5 sene İlçe Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttüm. Evliyim, iki oğlum var. Ben Kemalpaşa’da 26 yıl boyunca toplumun tamamına ulaşacak hizmetlerde bulundum” dedi.

“Çözüm üretmek istiyorum    “

Siyasete neden başladığından da bahseden Pektaş; “Siyaset hepimizin hayatında; sokakta, markette… Siyasetten bir menfaat bekleyecek derdiyle çıkmadım. Ben hekimdim zaten masanın arkasında vatandaşların derdini dinliyordum. Ancak çözüm üretecek noktada değildim. İşte bu yüzden siyasete yöneldim. Sorunlara çözüm üretecek noktada olmayı istiyorum” açıklamasında bulundu.


“Delegeler sokağın sesini dinledi”

CHP Kurultayı’nda olduğu gibi değişimin birçok alana yayılması gerektiğini söyleyen Pektaş; “Kemal Kılıçdaroğlu’nu bizzat tanımış bir kişiyim. Tanıdığım en naif adamlardan birisi. Fakat siyasette ekip çok önemli. Ekibinin sıkıntılar doğurduğunu görüyorum. Delegeler sokağın sesini dinledi. Hayatımda bir kez kurultaya girdim o da değişime şahitlik etmiş oldum. Gerçekten güzel bir hava vardı kongrede. Beklediğim sonuçtu. Çünkü ben sahadayım. İnsanlar bunu bekliyordu. Kurultay öncesi gezdiğim havayla şuan gezdiğim hava dışarıda çok farklı. Herkes umutla bekliyor. Ben bütün partilerin yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Genç nesile koltukların kalmasından yanayım” ifadelerini kullandı.

Erol Pektaş Kemalpaşa’ya aday mı?

‘Kemalpaşa için aday olmayı düşünüyor musunuz?’ sorusuna da yanıt veren Pektaş; “Süreci bekliyoruz. Niyetimiz var. Süreç başlamadan konuşmak doğru olmaz. İlçeme katkı koymak istiyorum. Toplumun sesinin duyulmasını istiyorum. Yerel yönetimlerde yöneticilerin halk tarafından belirlenmesini istiyorum. Benim inancım tam. Yeter ki adil davranılsın. Toplumun talepleri dinlensin. Siyaset halk için yapılır. İnsanların dertleriyle dertlenmiş bir adamım. İnsanlara dokunmayı seviyorum. Benim kapımı çalan bir kişi geriye gitmemiştir. Bu koltuklar toplum için var. 5 yıl ne yapamadığının hesabını vermeli insanlar. Kemalpaşa Türkiye’nin minyatürüdür. Kemalpaşa’yı büyütün, Türkiye büyüsün. Bu kadar iddialı söylüyorum. Kemalpaşa’da 20 yıl önce belediye başkanlığı yapmış Mehmet Ali Özüdoğru konuşuluyor. İnsana dokunan isimler konuşulur. Kemalpaşa tarım ilçesi, hayvancılık ilçesi, sanayi ilçesi, Kemalpaşa’da olmayan yok. Kemalpaşa’da proje üretecek insanlar olursa, Kemalpaşa şaha kalkar. Yeter ki doğru yönetilsin. Ben bugün sahaya çıkıyorum. Her düşünceden adamın gönlündeki adamım. Teyit edeceklerdir. Ben hiç ayrım yapmadım çünkü. Böyle yol yüründüğü sürece Kemalpaşa hak ettiği yönetimi bulacaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kemalpaşa’da yönetecek insan yok mu? İllaki ben olayım demiyorum bizi biz yönetelim. Yıllarını Kemalpaşa’ya adamış insanlar Kemalpaşa’yı yönetsin. Biz bunu burada başarırsak Türkiye’ye örnek oluruz. İzmir yerel yönetimlerde bir değişim istiyor. İnşallah bu değişimi başaracağız. Ben kimseyle tartışmaya gelmiyorum. Desteği toplumdan alacağıma inanıyorum. Kemalpaşa’da yapılacak projelerimiz var. Zamanı gelince bunları konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Göçer cinayeti: Hukuk mücadelesi devam ediyor, adalet arayışı sürüyor Yunus Emre Göçer cinayeti: Hukuk mücadelesi devam ediyor, adalet arayışı sürüyor


Siyasetteki anlayış değişmeli

Siyasetteki anlayışın değişmesi gerektiğinin de altını çizen Pektaş; “Kavga etmek yerine biz neyi yapamadık sorusunun konuşulması lazım. Bu siyaset anlayışı bizi bir yere götürmez. Türkiye’nin bütün dünyaya örnek olacak bir ülke olduğunu düşünüyorum. Herkesin adil yargılandığı bir sistemi kurmamız lazım. Eğitim sistemi ile insan yetiştirmemiz lazım. Her şeyi geri kazanabilirsiniz ancak insanı kazanmak çok zor” dedi.