Son dönemde CHP içinde yaptığı çıkışlarla dikkati çeken eski Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem bu kez atanacak adayın merakla beklendiği Ankara’nın Çankaya ilçesini hedef aldı. İzmir’deki aday atamalarında da etkisi olduğuna dair iddiaların olduğu Veli Ağbaba’yı işaret eden Eren Erdem, Çankaya’ya aday adaylığı başvurusu yapmamış bir ismin sırf Veli Ağbaba’ya yakın olduğu için atanmak istendiğini öne sürdü. Veli Ağbaba’yla olan dostluğu nedeniyle hedef alınan Parti Meclisi üyesi Hüseyin Can Güner’i isim vermeden eleştiren Erdem, Ağbaba’yla Güner’in Alsancak Kordon’da daha önceden birlikte çekilmiş bir fotoğrafını da ekleyip, ‘tüm aday adaylarına rağmen, adaylık başvurusu dahi olmadığı halde Çankaya’ya atanmak istenen arkadaş…’ notuyla paylaştı.

İşte Eren Erdem’in paylaşımı…

Ankara’nın kalbi Çankaya’dır.

Çankaya, CHP’nin kalesidir.

Şu an Çankaya’da 20’nin üstünde Belediye Başkan aday adayımız var.

Her biri partinin emektarı.

Hangisi atansa, seçimi kazanacak.

Büyük Kurultayımızda, “bundan böyle söz, karar ve yetki üyelerin; ön seçim yapacağız” diyen Sayın Genel Başkanımız, hadi ön seçim yapmadı.

En azından örgüte sorulsa; yine sağlıklı sonuç alınacak Çankaya’da.

Peki ne yapılmak isteniyor?

Partiye o kadar emek vermiş, adaylık başvurusu yapmış olan herkesi hiçe sayıp; adaylık başvurusu dahi yapmamış bir kişiyi atamaya çalışıyorlar.

Sırf kişisel yakınlıktan ötürü, Çankaya’da aday adaylarının iradesi, örgütün ve partililerin iradesi hiçe sayılıyor.

Umuyorum! Parti Meclisimiz beni yanıltır.

Umuyorum, Çankaya’ya aday adaylarından biri atanır.

MEB’den velileri mutlu edecek karar: Kantinlerde meyve ve çorba olacak MEB’den velileri mutlu edecek karar: Kantinlerde meyve ve çorba olacak

Umuyorum diyemiyorum; hayal ediyorum, Çankaya’da sandık koyulur, aday öyle belirlenir.

Bakalım, bu hafta netleşir.

İnşallah yanılmış oluruz…

Tüm aday adaylarına rağmen, adaylık başvurusu dahi olmadığı halde Çankaya’ya atanmak istenen arkadaş…

Siyasete Veli Ağbaba ile başlamadım ama…

Eren Erdem’in eleştirilerine hedef olan Hüseyin Can Güner sosyal medyadan iddialara cevap verdi. Siyasete Veli Ağbaba ile başlamadım, ama iyi ki Veli Ağbaba ile tanıştım ve onlarca/yüzlerce partilimiz gibi onunla da yol yürüdüm’ vurgusu yapan Hüseyin Can Güner, ‘bunu hiçbir menfaat, çıkar ilişkisi ya da beklenti ile yapmadım. Bundan sonra da hiçbir beklenti ile yapmayacağım’ mesajı verdi.

İşte Parti Meclisi üyesi Hüseyin Can Güner’in Eren Erdem’in iddialarına karşı verdiği cevabın tam metni…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Kollarında yetişmiş, partimde birçok kademede görev almış, parti ahlakını edinmiş ve hiç çiğnememiş biri olarak, son günlerde geçmişi belirsiz, kirli bazı isimler tarafından yürütülen sistematik saldırılara bugüne kadar yanıt vermedim, bundan sonra da muhatap olmayacağım. Partimde edindiğim her dostluğu, yoldaşlığı önemsedim. Bugüne kadar kimseyi yolda bırakmadım, kimseye yanlış yapmadım; adıma, aileme, çevreme leke getirecek bir davranışta bulunmadım. Siyasete Veli Ağbaba ile başlamadım, ama iyi ki Veli Ağbaba ile tanıştım ve onlarca/yüzlerce partilimiz gibi onunla da yol yürüdüm. Bunu hiçbir menfaat, çıkar ilişkisi ya da beklenti ile yapmadım. Bundan sonra da hiçbir beklenti ile yapmayacağım. Kişiliği, kimliği, mesleği, geçmişi belli olmayan, ajan kılıklı sahtekarlara inat bundan sonra da doğru bildiğimiz yolda, hiçbir koltuk, makam, mevki, menfaat beklentisi içinde olmadan saf ve temiz duygularla kol kola, omuz omuza yürüyeceğimizi dost ve düşman herkesin bilgisine sunarım.

Kaynak: Haber Merkezi