Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı

Diyarbakır'da gerçekleşen Büyükşehir ve 17 ilçe belediye seçimlerinin sonuçlarına ilişkin gerginlik devam ediyor. Seçim sonuçlarına itiraz eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, DEM Partili adaylara mazbatalarının verilmemesi için resmi bir başvuruda bulundu. Bu itirazlar sonucunda, seçimi kazanan DEM Partili adayların mazbatalarının verilmemesi kararı alındı. DEM Partili adaylar, bugün mazbatalarını almayı beklerken, AK Parti'nin itirazları nedeniyle süreç aksadı. Ancak henüz AK Parti'nin itirazlarının içeriği ve gerekçesi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu gelişme, seçim sonuçlarının ardından Diyarbakır'da siyasi gerilimin artmasına neden oldu. Özellikle DEM Partisi taraftarları, seçim sonuçlarının geçerli olduğunu ve mazbataların verilmesi gerektiğini savunurken, AK Parti ise itirazlarıyla süreci askıya alarak tartışmaları derinleştirdi. Şu aşamada, resmi bir açıklamanın beklenmesiyle birlikte, Diyarbakır'daki siyasi arenada tansiyonun yüksek olduğu ve sonuçların netleşmesi için sürecin daha da uzayabileceği görülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ