Sabah saatlerinde Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinin kırsal Aşağıdere Mahallesi'nde muhtarlık seçimleri sırasında iki grup arasında silahlı çatışma meydana geldi. Kavga sonucunda bir kişi hayatını kaybederken, ikisi ağır olmak üzere 11 kişi yaralandı ve yaralılar hastaneye kaldırıldı. Ölen kişinin DEM Parti sandık görevlisi Emin Çelik olduğu belirtildi. Olayın ardından bölgeye çok sayıda jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla taşınırken, DHA, AA ve İHA haber ekiplerine silahlı saldırı gerçekleştirildi. AA’nın aracına bir kurşun isabet ederek lastiği patladı. 

Diyarbakır Helikopter Foto 1

Ekrem İmamoğlu'na telif şoku! Pegasus-Kozyatağı metro istasyonu'nun gerçek sahibi ortaya çıktı! Ekrem İmamoğlu'na telif şoku! Pegasus-Kozyatağı metro istasyonu'nun gerçek sahibi ortaya çıktı!

Bölgeye helikopter desteği

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin de açıklama yaparak, gazetecilerin korunmasını talep ettiği ifade edildi. Diyarbakır Valiliği, konuyla ilgili bir açıklama yaparak durumu değerlendirdi: “İlimiz Merkez Sur İlçesi Aşağıdere Mahallesinde iki grup arasında muhtarlık seçim süreci ile ilgili olarak meydana gelen silahlı kavga olayı neticesinde 12 kişi yaralanmış ve yaralılar Diyarbakır’daki hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Yaralı kişilerden E.Ç. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir. Mahallede geniş çaplı güvenlik tedbiri alınmış olup, Olay bölgesinde Kayapınar İlçe J.K.lığından (70) personel, (1)’i helikopter ile olmak üzere JÖH Tb.K.lığından (3) Tim (37 Personel), Diyarbakır’a takviye olarak görevlendirilen Bingöl J.Komd.Tb.K.lığından (4) J.Komd.Timi (58 Personel)  müdahale için takviye gönderilmiştir.''

Kaynak: Haber Merkezi