Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonuçlarının kesinleşmeye başlamasıyla beraber önemli açıklamalarda bulundu.

Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

Demokrasimize yakışır bir olgunlukla karşıladık

31 mart seçimlerini demokrasimize yakışır bir olgunlukla tamamladık. Münferit bazı vakalar haricinde, seçim atmosdferine gökgfe düşürecek hadise yaşanmadı. Doğu ve güneydoğu bölgemizde bölücü örgütün baskı ve hakaretlerine şahit olduk. Ama emniyet mensuplarımızın etkili gücü ile sorun çıkmadı. Türk demokrasisi rüştünü bir kez daha ispatlamış oldu

Milletin iradesi sandıkta tecelli eder

Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet suyarısını ve takdirini sandık aracılığıyla gösterir. Milletin görüşünün sandıkta göstermesi denkorasimiz için başlı başına byük bir kazançtır.

Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz

Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. 31 Mart bizim için bir bitiş değil, aslında bir dönüm nokasıdır. Mesajlarını vatandaşılarımız ulaştırmıştr. Sonuçlardan bağımsız olarak bu seçimin galibi demokrasimiz, milli iradedir. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun 85 milyonun tamamıdır, kazanan milletimiz olmuştur. 

Bugün AK Parti ve Cumhur ittifakına oy verenlerle birlikte sandIğın gücüne güç katan herkes kazanmıştır. Belki de sahura kadar evde dertleşeceksiniz, sonrasında yola revan olacaksınız. Seçim sonuçlarını ülkemize milletimize şehirlerimize ve köylerimize hayırlı olmasını diliyorum. 

Ekran Görüntüsü 2024 04 01 004902

22 yılda 18. sandık imtihanımız oldu

31 Mart seçimleri son 22 yılda girdiğimiz 18. sandık imtihanımız oldu. Hep başardık ve hep başararak geldik. Bundan sonra da başararak yola revan olacağız. Ben sizlere inanıyorum ve bu yolda sizlerle inşallah kazanarak yinbe devam edeceğiz. 

14-28 Mayıs seçimnlerindeki 9 ay sonra maalesef istediğimiz um duğumuz neticeyi alamadık. AK Parti ve Cumhur ittifakından istediğimiz sonucu alamadık. Yoğun bir çalıştık ve sahadaydık. Biz de son iki aylık dönemde, şahsım 52 farklı şehrimizi ziyaret ettim mitingler yaptum halkımla bütünleştim. Netice böyle oldu. Her olanda bir hayır vardır. 

İftar ve açılışlarda son iki ayı biz de dolu dolu geçirmeye gayret ettik. Burada bizi muhabbetle bağrına basan yüm illerimize teşekkür ediyorum.Birlikte hareket ettiğimiz Devlet Bahçeliye ve tüm MHP'li kardellerime şükranlarımı sunuyorum. İttifakımıza desteğini beyan eden diğer siyasi parti genel başkanlarına ve teşkilatlarına teşekkür ediyorum.

Sandıklar kapanmış millet kararını vermiştir

Biz siyasi hayatımız boyunca milletle yol yürümüş, milletin istikametinden ayrılmamış bir kadroyuz. Bugüne kadar hep sağ duyunun sabrın ve vakarı yanında olduk. Her zaman demokrasi, milli irade ve sandoğın yanında yer aldık. Milletin muazzez iradesinin üzerine hiç bir güç tanımıyoruz. 

Sandıklar kapanmış millet kararını vermiştir. YSK son kararları önümüzdeki günlerde açıklayacaktır. Biz de 31 mart neticekerini açık yüreklilikle yapacağız, cesaretle öz eleştirmizi yapacağız. Henüz kesinleşmemiş sandık sonuçları bize genel olarak irtifa kaybı yaşadığımızı gösteriyor. Bu gerilemenin sebeplerini masaya yatıracağız. Sebepleri çok iyi tespit ederek gerekli müdahalelerde bulunacağız. Önümüzde 4,5 yıllık bir süre var ve bir sonraki seçimlere kadar olan dönemi kendimizi yenidelediğimiz bir zemine oturtacağız. Geçen seneden başlayan genel ve yerel seçim maratonu bugün artık tamamlanmıştır. 

Ekonomide yol haritamız...

Ekonomide yol haritamız olan Orta Vadeli Program ve 12’inci Kalkınma Planımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık. Ülkemize, milletimize ve gelecek nesillere bedel ödetecek popülist adımlardan uzak durduk. Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi programımızın olumlu sonuçlarını, yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız.

İş dünyamızdan bürokrasiye, esnafımızdan çiftçimize, tüccarımıza, işçimize, öğrencilerimize kadar herkes kendi asıl gündemine odaklanabilecekler.

Terörle mücadele mesajı verdi

Başarılı operasyonlarımız sayesinde iyice köşeye sıkıştırdığımız bölücü terör örgütüne, ölümcül darbeyi mutlaka indireceğiz. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum…

Güney sınırlarımızın ötesinde bir “teröristan” kurulmasına izin vermeyeceğiz.
15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ ihanet şebekesinin son kalıntılarını da temizlemekte kararlıyız. Seçim sürecinin geri plana ittiği konuları süratle gündemimize alarak, gerekli adımları hızlı bir şekilde atacağız.

Türkiye’nin uluslararası rolünü; sözünün ağırlığını, küresel barışın tesisindeki anahtar konumunu güçlendirecek hamleleri devam ettireceğiz.

"85 milyonun her bir ferdinin huzurunu, artırmak için dinlenmeden koşturacağız"

Kardeşlerim, buradan bir kez daha milletimize ve tüm Türkiye’ye söz veriyoruz. 
85 milyonun her bir ferdinin refahını, huzurunu, güvenliğini ve umutlarını artırmak için durmadan, dinlenmeden koşturacağız. Mazlumlara sahip çıkacak, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşacak, nerede bir zulüm varsa zalimlerin karşısında dimdik duracağız.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da eser ve hizmet siyasetimizle farkımızı ortaya koyacağız. Milletimizin yetki verdiği yerlerde “gerçek belediyecilik” vizyonumuzu inşallah kararlılıkla hayata geçireceğiz. Milletimizin farklı tasarrufta bulunduğu yerlerde de güveni yeniden inşa edecek, çok daha güçlü bir şekilde gönülleri fethetmenin yollarını arayacağız.

Son 21 yıldır nasıl reformlarımızla, icraatlarımızla, yatırımlarımızla, projelerimizle konuştuysak. İnşallah önümüzdeki 5 sene boyunca da bu çizgimizden sapmayacağız. 

Ahde vefanız, dayanışmanız...

Ahde vefanız, dayanışmanız, teveccühünüz için her birinize teşekkür ediyorum.
31 Mart Mahalli İdareler Seçim sonuçlarının bir kez daha ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla…

Kaynak: HABER MERKEZİ