Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa BozbeyCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Bozbey, Seçim Koordinasyonu Ofisi'nde yaptığı açıklamada, Bursa'da sandıkların yüzde 88’inin açıldığını ve kendisinin oy oranının yüzde 48,39 olduğunu duyurdu. Bozbey, Büyükşehir Belediyesi önüne tırların yanaştığına dair duyumlar aldıklarını ifade etti. Bozbey, "Buradan emniyet mensuplarına sesleniyorum. Eğer herhangi bir evrak kaçakçılığı veya evrakla ilgili sorunlar varsa, derhal müdahale etmeliler. Oradaki evraklar kamu malıdır ve bu konuda Sayın Valimizin derhal harekete geçmesi gerekmektedir. Sayımlar hala devam ediyor" dedi. Bozbey, konuşmasının sonunda Bursalı tüm vatandaşları saat 02.00'de şehir meydanında buluşmaya davet etti.

İmamoğlu Trabzon'da: "Partiler detaydır, esas olan millettir" İmamoğlu Trabzon'da: "Partiler detaydır, esas olan millettir"

"YARIN İŞE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ"


İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ise, "Yarın sabah Bursa'da yeni bir dönem başlayacak. Halkın taleplerine kulak verecek, şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Yarın sabah işimize koyulacağız" dedi. Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, altı ilçede CHP'nin önde olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız kesinleşti. Bursa'ya hizmet etmek için çok sayıda meclis üyemiz göreve başlayacak. Ancak henüz özellikle ilçelerde belediye başkanı ve meclis üyesi adaylarımızın seçim sonuçları açıklanmadı. Tüm sonuçlar açıklanmadan seçimlerin tamamlandığını söylemek doğru olmaz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ