Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkan yardımcıları, il başkanları ve belediye başkanları ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan CHP lideri Özel, II. Cumhurbaşkanı ve II. CHP Genel Başkanı İsmet İnönü’nde mozolesine çelenk bıraktı. Ziyarete damga vuran karelerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, partinin iki numaralı koltuğunun sahibi Genel Sekreter Selin Sayek Böke'nin de bir adım önüde yer aldığı görüldü. Özgür Özel İmamoğlu ve Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için 'partimizin çift santraforu var' sözleriyle değerlendirmişti.

Bu akşam televizyonda neler var? 22 mayıs 2024 çarşamba yayın akışı! Bu akşam televizyonda neler var? 22 mayıs 2024 çarşamba yayın akışı!

Cemil Tugay ve Ferdi Zeyrek yanda kalınca... 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in Anıtkabir'deki toplu fotoğraf çekiminde kenarda kaldıkları gözlendi. Tugay'ın kendi isteğiyle toplu fotoğrafta yan tarafta kalmayı seçtiği öğrenilirken, Özgür Özel'in çelenk koyma merasiminde hemen arkasında olduğu gözlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, partisinin 400’ü aşkın belediye başkanının, il başkanlarının ve parti yöneticilerinin yer aldığı Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı. Özel, burada yaptığı konuşmada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olarak ifade ettiği CHP’nin 81 ilde, ondan emanet olan makamına sahip çıkan, görev yapan çok değerli örgütümüzün il başkanları. Çok kıymetli büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarım. Sizleri baba evinde, CHP’nin Genel Merkezinde Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizle, gölge kabine bakanlarımız ve idari MYK üyelerimizle, CHP parlamento grubundaki grup başkanvekillerimizle, Parti Meclisi üyelerimizle ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi. 


 

Kaynak: Haber Merkezi