Burak Çelik ismi Türkiye'nin gündemine oturdu. Vatandaşlar onun kim olduğunu merak ediyorlar. Peki, Burak Çelik kimdir? Burak Çelik kaç yaşında? 

Burak Çelik kimdir?

Burak Çelik kimdir?

Türkiye'nin yetiştirdiği başarılı sinemacı ve iş insanı Burak Çelik, uluslararası alanda adından söz ettiren bir isim. Lise eğitimini tamamladıktan sonra sinema sektörüne adım atan Çelik, Bulgaristan ve Rusya'da aldığı sinema eğitimleriyle kendini geliştirdi.

FCA Films'ten Kendi Şirketine Uzun Bir Yolculuk

2017'de İtalyan film şirketi FCA Films'in Türkiye yetkilisi olarak göreve başlayan Çelik, birçok film projesinde yer aldı. 2018'de kendi şirketini kurarak ABD, İngiltere, İtalya ve Rusya'daki film dağıtım şirketlerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. 2019-2022 arasında 8 yabancı ve 2 yerli filmin yapımcılığını üstlenerek Türkiye'de 10 filmi izleyiciyle buluşturdu.

Uluslararası Film Dağıtımında Lider Konumda

Günümüzde uluslararası film dağıtım, lisanslama ve satış alanında faaliyet gösteren şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Çelik, Azerbaycan, Malezya, Rusya, Bulgaristan, Kıbrıs ve Hindistan gibi birçok ülkede filmlerin izleyiciyle buluşmasını sağlıyor.

Spor ve Sinema Alanında Aktif Rol

Çelik, sadece sinema alanında değil, spor ve sivil toplum alanlarında da aktif görevler üstlendi. 2023-2024 yıllarında Vefa Spor Kulübü Başkanlığı ve 2020-2023 yıllarında Genç Sinema Film Yapımcıları Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Siyasi Danışmanlık Alanında da Başarılı

2018-2023 yılları arasında siyasi danışmanlık, strateji ve reklam çalışmaları yürüten Çelik, belediye başkanları, milletvekilleri ve siyasi liderlere destek oldu.

Geleceğin Projeleri Merakla Bekleniyor

Osmaniye'de ev ve iş yerlerini su bastı: Yağış trafiği durma noktasına getirdi Osmaniye'de ev ve iş yerlerini su bastı: Yağış trafiği durma noktasına getirdi

Uluslararası alanda elde ettiği başarılarla dikkat çeken Burak Çelik'in gelecekteki sinema ve iş projeleri merakla bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi