31 Mart seçimlerinin üzerinden iki aydan fazla zaman geçmesine rağmen Bayraklı Belediyesi'nde sular bir türlü durulmuyor. Maaşlarında kesinti girişimine tepki olarak her gün eylem yapan memurların haberlerine sahne olan Bayraklı Belediyesi'nde Başkan İrfan Önal'ın kamuoyunda henüz tartışılmayan iki önemli kararın altına imza atmak üzere olduğu öğrenildi.

Meles Deltası'nda çıkan yangın nedeniyle iki cadde trafiğe kapatıldı Meles Deltası'nda çıkan yangın nedeniyle iki cadde trafiğe kapatıldı

Bayraklı Kadın Sığınma Evi kapatılıyor...

Kadın cinayetlerinin gündemden düşmediği bir dönemde Bayraklı Belediyesi Kadın Sığınma Evi'nin kapatılacağı sinyalleri gelmeye başladı. Erkek şiddetinden kaçan 22 kadına kucak açma kapasitesi olan kadın sığınma evinin sadece sabah kahvaltısını Bayraklı Belediyesi'nin karşıladığı, öğle ve akşam yemeklerini ise Büyükşehir Belediyesi'nden geldiği belirtiliyor. Kapıdaki güvenlik hüzmetinin ve binanın bakım onarım giderlerini çokluğunu gerekçe gösteren Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın talimatıyla Kadın Sığınma Evi'nin kapatılması için düğmeye basıldığı belirtiliyor.


Nene Hatun Kız Öğrenci Yurdu ne olacak?

Bayraklı'nın Kurucu Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın döneminde hizmet vermeye başlayan ve 120'ye yakın kız üniversite öğrencisine yuva olan Nene Hatun Kız Öğrenci Yurdu için de kritik gelişmeler olduğu öğrenildi. Okulların kapanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yurtlarla ilgili yeni yönetmeliği gerekçe gösterilerek binanın talimatlara uygun haline getirecek çalışmalara başlanacağı öğrenildi. Başta kazan dairesi olmak üzere binanın eskiyen tesisatı da elden geçirilecek. Çalışmalar süresince Nene Hatun Kız Yurdu kapalı olacak.

Meclis oturum paraları bile ödenemiyor iddiaları...

Mali açıdan çok zor günler geçiren ve maaşlar bile ödemekte güçlük yaşayan Bayraklı Belediyesi'nin meclis üyelerinin oturum başına almaları gerek yasal ücretleri bile ödeyemediği iddia ediliyor. Nene Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nun güçlendirmesi için yapılacak çalışmaya gereken paranın zamanında bulunup bulunamayacağı konusundaysa kafalar karışık. Yeni eğitim öğretim döneminde yaklaşık 120 kız öğrencinin barınabilecekleri bir Nene Hatun Kız Yurdu'nu bulup bulamayacakları konusunda kaos yaşama ihtimali oldukça kuvvetli.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı