ÇAĞLAR DURSUN / SON MÜHÜR - Bayraklı Belediyesi ’nde bu ay işçi ve memur aylıklarında yüzde 30 ila yüzde 40 oranında bir kesinti yapılacağı iddia edildi. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal ile sendika arasında yapılan görüşmelerde bir uzlaşı çıkmadı ve sendika eylem kararı aldı.

Bayraklı Belediyesi’nde çalışanların ücretlerinde kesintiler yapılacak iddiası üzerine işçiler 15 Mayıs saat 08.30’da iş bırakma eylemi gerçekleştirecek. Belediye çalışanları ücretlerinde kesinlikle kesinti yapılmaması için 15 Mayıs Çarşamba günü tüm kademedeki personeli iş bırakma eylemine çağırdı. Eylem kararını çalışanlar oy birliği ile aldı. Karar sonrası belediye binası önünde bir araya gelen çalışanlar alkışlarla başkanı protesto ettiler. Mevcut Toplu İş Sözleşmemizden asla geri adım atmıyoruz. Sabah saat 08.30’da geleceğiz ve iş bırakma eylemimize geçeceğiz.

Arıza yapan kargo gemisi Haydarpaşa açıklarında kurtarıldı Arıza yapan kargo gemisi Haydarpaşa açıklarında kurtarıldı

‘‘Kesinti Oranlarında Adaletsizlik Yapılıyor’’

Eylem kararı alan işçiler,İşçi ve Memurların ücretlerinde kesinti oranlarının yanlış yapıldığını ifade ettiler. Bu adaletsizliği kesinlikle başkana ifade ettik ve  hiçbir sonuç alamadık. Bizde iş bırakma eylemi konusunda kararlıyız. Biz bu sendikaları kurarken sokaklarda çatışarak haklarımızı aradık ve kazandık. Kazanmış olduğumuz toplu sözleşme iş hakkımızı da Bayraklı Belediyesi’nde herkese göstereceğiz.

‘‘Asla geri adım atmıyoruz!’’

İzmir Bayraklı Belediyesi meclis üyeleri ile ilgili bu sorunlarımızı görüşeceğiz. Bu kararımızdan asla geri adım atmıyoruz.  Çünkü bu belediye yalnızca belediye başkanından ibaret değildir.  Bize karşı kayıtsız kalan Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ı meclis üyeleri üzerinden de uyaracağız ve bundan sonraki süreçte onları da eylemimize dahil edeceğiz. Gerekirse taleplerimizi CHP Genel başkanına kadar gideceğiz. Bu olayı burada bırakmıyoruz. Ülkedeki ekonomik sıkıntıları kesinlikle emekçilere ödetmeye kalkmasınlar. Tüm iç ve dış birimleri de destek olmaya bekliyoruz. Ana toplanma yerimiz Bayraklı Belediye’si ana binasıdır. diyerek ayrıldılar

Muhabir: Çağlar Dursun