Barış Boyun'un liderliğini yaptığı organize suç örgütü üyeleri, İtalya'da gerçekleştirilen ortak Türk ve İtalyan polis operasyonuyla yakalandı. Kırmızı Bültenle aranan Boyun'un yanı sıra, 16'sı Türk ve 2'si İtalyan olmak üzere toplam 18 kişi gözaltına alındı. Peki, Barış Boyun kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? İşlediği suçlar nelerdir? İşte tüm detaylar.

Barış Boyun Kimdir

Barış Boyun kimdir?

Barış Boyun, 45 yaşında olan ve kırmızı bültenle aranan ve İtalya'da yakalanan suç örgütü lideridir. İnşaat ve ticaret alanlarında faaliyet gösterdiği bilinen Boyun'un, birçok şirketi olduğu bilinmektedir. Gürcistan'da ikamet ettiği iddia edilmektedir. Son olarak, Yunanistan'da 6 Türk vatandaşının turistik bir bölgede öldürülmesiyle ilgili olarak, öldürülenlerin Barış Boyun çetesine mensup olduğu iddiası ortaya atılmıştır. Barış Boyun'un suç örgütünün birçok silahlı çatışma ve cinayete karıştığı tespit edilmiştir. Suç örgütüyle ilgili 8 cinayet dosyasının bulunduğu belirlenmiştir. Bilgileri sınırlı olan Barış Boyun çetesinin birçok cinayetin faili olduğu iddia edilmektedir. Şişli'de trafikte silahlı saldırıya uğrayarak ölen Sırp çete lideri Jovan Vukotiç'in katillerini tutan suç örgütü başkanı olan Barış Boyun çetesinin adı, Kubilay Berk Küçükaslan cinayetinde de geçmiştir. Barış Boyun çetesi, 25 Aralık 2022'de Anucurlar'ın kahvesinde bir saldırı gerçekleştirmiş ve 25 yaşındaki Ramazan Arslan'ı öldürmüştü.

Arıcıların topladığı ballar Gazze'ye gönderildi Arıcıların topladığı ballar Gazze'ye gönderildi

Yunanistan'da öldürülen Türkler ve Barış Boyun

Barış Boyun çetesi, Yunanistan'da gündeme geldiğinde, bir otomobildeki kişilere yapılan silahlı saldırı sonucunda 6 kişi hayatını kaybetti. Yunan medyası, saldırıda ölenlerin Türk vatandaşı olduğunu bildirmişti. Yunanistan'da turistik bir bölgede gerçekleşen bu trajik olayda infaz edilen kişilerin Barış Boyun çetesine üye olabileceği iddiası gündeme gelmişti.

Kaynak: Haber Merkezi