Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, müjdeli haberi verdi. Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara yatırıldı ve bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4 milyar TL destek sağlandı. Göktaş, bu sayede program kapsamında hanelere bugüne kadar verilen toplam desteğin 88,2 milyar TL'ye ulaştığını da açıkladı.

İzmir'de araç sayısı 2 milyona dayandı İzmir'de araç sayısı 2 milyona dayandı

Kimseyi geride bırakmama ilkesiyle hareket eden Bakanlık, düzenli sosyal yardım alanların yanı sıra, herhangi bir dezavantajı olmasına rağmen düzenli sosyal yardımdan mahrum kalanları da yalnızca gelir kriteri üzerinden programa dâhil ederek kapsayıcılığını genişletti.

Bakan Göktaş, “Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 88,2 milyar TL destek sağladık” dedi.

Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarının altını çizen Bakan Göktaş, “Bu kapsamda sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ