İtirazlar Artıyor: Seçimin Yenilenmesi Talebi!

Seçimde AK Parti adayı Hamit Kılıç'ın belediye başkanı seçilmesinin ardından, oy pusulasındaki hata büyük yankı uyandırdı. CHP, İYİ Parti, Memleket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve DSP, Bafra ilçesinde yapılan yerel seçimin yenilenmesi talebiyle Seçim Kurulu'na başvurdu.

Memleket Partisi İl Başkanı Açıklama Yaptı

Ümit Özat, Ümit Özdağ'ın başdanışmanı oldu! Ümit Özat kimdir? Ümit Özat, Ümit Özdağ'ın başdanışmanı oldu! Ümit Özat kimdir?

Memleket Partisi Samsun İl Başkanı Recep Kılıç, Bafra'da yaşanan bu durumu basın açıklamasıyla dile getirdi. Kılıç, "Oy pusulasında partimizin amblemi altında tanımadığımız bir ismin belediye başkan adayı olduğunu tespit ettik. Bu durum, seçimin iptalini gerektiren bir hatadır" şeklinde konuştu.

Ekran Görüntüsü 2024 04 02 181314

İYİ Parti Adayı Yıldız: "Hak ve Hukukun Düzeltimesi"

İYİ Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Hamdi Yıldız da konuyla ilgili açıklama yaparak, "Seçim sürecinde oluşan bu olumsuzlukları dikkate alan, bugün de bu demokrasi mücadelesini veren çok değerli Memleket Partisi Samsun İl Başkanı Recep Kılıç'ın önderliğinde Yüksek Seçim Kurulu'na itiraz ettik. Buradaki itirazımız, tüm partililerin hak ve hukukları düzeltilmesidir" dedi.

AK Parti Adayı Kılıç Seçimi Kazanmıştı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Bafra'da oyların çoğunluğunu alan AK Parti Adayı Hamit Kılıç, belediye başkanı seçilmişti. Ancak yaşanan oy pusulası skandalı, seçim sonuçlarını gölgeledi ve yeniden değerlendirilmesi taleplerini beraberinde getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi