YSK'dan 3 ilçe ve 4 belde için seçim yenileme kararı: Seçimin yenileceği yerler YSK'dan 3 ilçe ve 4 belde için seçim yenileme kararı: Seçimin yenileceği yerler

Milyonlarca araç sahibi için beklenen karar nihayet geldi. Alınan bu yeni kararla birlikte araç sahipleri için resmen yeni bir döneme geçilecek. Adana 4. Tüketici Mahkemesi'nin talebi üzerine gerçekleştirilen detaylı bir inceleme sonucunda, araç satışı sonrasında eski sahibinin sigorta kapsamının 15 gün boyunca devam etmesi uygulamasının Anayasa'ya uygun olmadığına karar verildi.

Arac Sahipleri Icin Artik Son Gun Yaklasiyor Mtv Odemesine Ucretsiz Taksit Uygulayan Bankalar Belli Oldu 780X470 1674152269

Araç sahiplerinin yakından takip ettiği kararda gelişme yaşanırken Anayasa Mahkemesi'nin detaylı değerlendirmesi sonucunda, araç satışının ardından zorunlu mali sorumluluk sigortası uygulamasının sona ereceği duyuruldu.

2116036228 Araclarda Hangi Renk Daha Pahalidir Kopya

Resmi Gazete'de yayınlanan kararın yasal nitelik kazanmasıyla beraber, araç sahipleri için önemli bir değişim gerçekleşti. Araç devrinden sonra eski sahibinin sigortasının devam etmesi zorunluluğu sona erdi. Kararın 9 ay sonra yürürlüğe gireceği duyuruldu. 

 

Kaynak: Haber Merkezi