Fenerbahçe, sezonu 2. sırada bitirdi Fenerbahçe, sezonu 2. sırada bitirdi

Süper Lig'de şampiyonluk için mücadele eden ve bu hafta ezeli rakibi Galatasaray'a deplasmanda konuk olacak Fenerbahçe'de gergin anlar yaşanıyor.

Ali Koç devreye girdi

Mevcut başkan Ali Koç'un tekrar aday olacağını açıklamasının ardından, dün akşam eski başkan Aziz Yıldırım da kameraların karşısına geçerek adaylık kararı aldı. Yıldırım, sarı-lacivertli takımın yeniden liderliğine talip olduğunu belirterek, seçilmesi durumunda dünyaca ünlü antrenör Jose Mourinho'yu takımın başına getireceğini dile getirdi. Eski başkanın bu sözleri hızla ülke gündemine oturdu. Mourinho, sadece Aziz Yıldırım'ın değil, aynı zamanda Ali Koç cephesinin de öncelikli hedeflerinden biri haline geldi.

Mario Branco ilk teması kurdu

Sportif direktör Mario Branco, daha önce Jorge Mendes ile temas kurduklarını ve ilgi duyduklarını iletmıştı. Salı günü Branco ile Mendes arasında bir görüşme daha gerçekleşti. Sarı-lacivertlilerin sportif direktörü, Ali Koç'un seçilmesi durumunda Mourinho ile çalışmak istediğini Mendes'e ileterek teklifini sundu. Dünyaca ünlü menajerin, bunu değerlendirmeye aldığı belirtiliyor. Ali Koç'un da Aziz Yıldırım gibi kısa süre içinde Jose Mourinho ile bire bir görüşme yapması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi