İtiraz Süreci

Seçim sonuçlarına ilişkin itiraz süreci bugün itibarıyla sona erdi. İlçe Seçim Kurulları, yapılan itirazları değerlendirerek karara bağlamakla yükümlü. Kararların ilan edilmesi ise 4 Nisan Perşembe günü saat 17.00'ye kadar gerçekleşecek.

Gelecek Adımlar

İlçe seçim kurullarının kararlarına itiraz etme hakkı, 5 Nisan Cuma günü saat 17.00'ye kadar devam edecek. Bu süreçte yapılan itirazlar il seçim kurulları tarafından değerlendirilerek karara bağlanacak. İl seçim kurulu ve il birleştirme tutanaklarına karşı da 10 Nisan Çarşamba gününe kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itirazda bulunulabilecek.

AK Parti'nin Hareketi

Antalya'daki teleferik kazasında 87 kişi kurtarıldı! Mahsur kalanların yaşadığı dehşet anları kamerada Antalya'daki teleferik kazasında 87 kişi kurtarıldı! Mahsur kalanların yaşadığı dehşet anları kamerada

Bu çerçevede, AK Parti İstanbul'un Beykoz ilçesindeki seçim sonuçlarına ilişkin olarak İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak itirazda bulundu. Partinin, seçim sürecinde yaşanan belirli noktalara ilişkin endişeleri ve talepleri bulunuyor.

Seçim sonuçlarının itirazlar neticesinde nasıl bir seyir izleyeceği, ilerleyen günlerde yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda netlik kazanacak. Bu süreçte kamuoyu, gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek.

Kaynak: Haber Merkezi