2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) A Milli Futbol Takımı, F Grubu'nda Portekiz'e 3-0 mağlup oldu. Dakikalar 29'u gösterdiğinde Samet Akaydin ve Altay Bayındır, büyük bir anlaşmazlık yaşadı. Joao Cancelo'dan gelen topu Samet, ceza sahası dışı sol çaprazından kaleci Altay'a aktarmak istedi. Altay da bu esnada kalesinden açılmıştı ve isabetsiz pas ağlarla buluştu.

Buca-Sarnıç yangınında son durum ne? Evler boşaltılıyor! Buca-Sarnıç yangınında son durum ne? Evler boşaltılıyor!

A Milli Takımımız'a 'Bizim Çocuklarımız'a kimse dil uzatamaz. Sosyal medya bu skandal paylaşımlar için ayağa kalktı. Tepkiler çığ gibi büyüyor... 

HDP’nin 26. Dönem milletvekili Ferhat Encü'nun Kürtçe "Yaşasın Portekiz" paylaşımına Muharrem İnce'den cevap gecikmedi: Sen vatansızsın, sen ahlaksızsın!

Türkiye’nin düşmanı alçaklar sürüsüdür

Ümit Özdağ'da Ferhat Encü'ye tepkisini şu sözlerle ifade etti: "İşte şerefsizce bir tavır daha. PKK-DEM sürüsü vatan hainidir. Türkiye’nin düşmanı alçaklar sürüsüdür. Bunlar ile açık - kapalı ittifak yapmak ihanete ortak olmak demektir.

Bu tweet, zaten bildiğimiz bir gerçeği tekrar etti sadece

Encü'nün skandal paylaşımına tepki gösteren İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu tweet bizi kızdırdı mı hayır, amaçladığı provokasyona ulaşır mı, elbette ki hayır. Bu tweet, zaten bildiğimiz bir gerçeği tekrar etti sadece: Kandil'in listesinden seçime girenler sadece efendilerinin talimatlarını yerine getirirler. Bir spor müsabakasında bile bu ülkenin karşısında durmayı, bu milleti tahrik etmeyi, buradan bir çatışma çıkarmaya çalışmayı ihmal etmezler." ifadelerini kullandı.

Encü'nün skandal paylaşımına sosyal medya kullanıcıları sert tepki gösterdi.

Kaynak: Haber Merkezi