Seçim Gecesi Heyecanı 

Sandıkların açılmasının ardından, Büyükçekmece halkı, CHP Seçim Koordinasyon Merkezi önünde toplandı. İlçe sakinleri, seçim sonuçlarının açıklanmasını ve Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün varışını sabırsızlıkla bekledi.

Kutlamalar ve Vaatler 

Akgün’ün seçim merkezine varışı, sevgi gösterileriyle kutlandı. Başkan, “Birlikte tam gaz, tam yol ileri devam edeceğiz” sloganıyla, Büyükçekmece’nin geleceği için umut dolu bir mesaj verdi.

Hasan Akgün, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

"Her seçimde Büyükçekmece’de seçimden 1-2 ay önce bana operasyon düzenlemişlerdir. 7 seçimde 5 operasyon. Seçimden sonra da ‘Pardon, bir şey yok’ demişlerdir. O operasyon gören arkadaşlarıma bu mazbatamı gönderiyorum. Operasyon gören arkadaşlarımız bu şehrin kalkınmasına büyük katkı sağlayan, İstanbul’un en yetişmiş belediyecilerinden birileridir. Ne yaparsanız yapın doğru bir tanedir, iki tane değildir. Biz doğru yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu kadar yerel seçimlerde devletin bütün kurum ve kuruluşlarını seferber etmenin Türk demokrasisine hiçbir faydası olmadığını, zarar verdiğini hatta bize puan kazandırdığını aldığımız sonuçlardan gördük. Sonuç büyük İstanbul halkı, Büyükçekmece ailemiz, 86 milyonluk Türkiye bugün iktidara ‘Dur’ demiştir ve tek başına sahaya çıkan Cumhuriyet Halk Partisi ve diğerleri halkımız bir yeni misyon yüklemiştir. Bunu hem biz çok iyi bileceğiz hem de iktidar bunu iyi anlaması lazım. Bu saatten sonra görev bizde, sorumluluk bizde. Ülkenin geleceğini biz üstleneceğiz. Ülkemize, milletimize, memleketimize, Büyükçekmece ailemize ve tüm yarışa çıkmış kazanmış arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize, milletimize, memleketimize hayırlı işler yapacağımıza inanıyorum. Birlikte tam gaz, tam yol ileri devam edeceğiz."

İran’dan İsrail’e Gözdağı: Tekrar Saldırırsa Cevabımız Çok Daha Sert Olacak! İran’dan İsrail’e Gözdağı: Tekrar Saldırırsa Cevabımız Çok Daha Sert Olacak!

Hasan Akgün kimdir?

Hasan Akgün Kimdir

1955 yılında Trabzon’un yeşil doğasında dünyaya gelen Hasan Akgün, eğitim hayatını İstanbul’un hareketli sokaklarında tamamladı. Genç yaşta belediyecilik kariyerine adım atan Akgün, 1974 yılında Sefaköy Belediyesi’nde çalışmaya başladı ve kısa sürede Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

1981 yılında İstanbul Belediyesi Küçükçekmece Şube Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak atandı. Dört yıl sonra, Bakırköy Belediyesi’nin kuruluşunda önemli bir rol oynadı ve 1986’da Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcılığına yükseldi.

Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde “Şehircilik ve Belediyelerin Yönetimi” üzerine eğitim alarak, yerel yönetimler konusunda derinlemesine bilgi sahibi oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde “Belediyeler ve Bütçelerinin Analizi” üzerine yüksek lisans tezi yazdı ve Avrupa’da yerel yönetim yapılarını inceledi.

Büyükçekmece’nin altyapı sorunlarını çözerek, bölgeye modern bir dokunuş kattı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi gibi önemli projeleri hayata geçirerek, bölgenin kalkınmasına katkıda bulundu.

“Doktor” unvanını “Şehircilik ve Kıyı Bölgeleri Yönetimi” üzerine yazdığı tez ile aldı. Ayrıca, belediyecilik ve şehircilik üzerine üç kitap yayınladı.

2009 yılında Büyükçekmece Belediye Başkanı olarak dördüncü kez seçildi ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini üstlendi. Halen Avrupa Konseyi ve Türkiye Belediyeler Birliği’nde aktif görevlerde bulunmaktadır.

Akgün, aile hayatına da önem veren bir kişilik; evli ve dört çocuk babasıdır.

 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Büyükçekmece Belediye Başkan adayı olarak siyasi kariyerine devam etme kararı aldı.

Bu özgeçmiş, Hasan Akgün’ün belediyecilikten akademiye, siyasetten aile hayatına kadar uzanan geniş ve renkli yaşam yolculuğunu özetlemektedir.

Kaynak: Haber Merkezi