Tören, Hükümet Konağı Bahçesi’ndeki Atatürk Anıtı’na İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Musa Yelek ’in çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Buradaki tören törene Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, İlçe Spor Müdürü Musa Yelek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK başkan ve temsilcileri, kurum yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

DSC_4546_001

Çelenk sunum töreninden sonra Gazi Anadolu Lisesi’nde düzenlenen resmî törene geçildi.

Temiz Çevre İçin Pedal Çevirdiler Temiz Çevre İçin Pedal Çevirdiler

Buradaki törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemi üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Musa Yelek ve okul müdürü Burcu Muslu tarafından birer konuşma yapıldı, öğrenciler şiirler okudu.

Konuşmanın ardında ulusal ve uluslararası başarılı sporculara ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

DSC_4595_001

Karşıyaka Gençlik Spor Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 0ratoryo, zeybek, engelli öğrencilerle vals, karate, okçuluk, güreş, boks..tan oluşan gösteriler yapıldı.

Gazi Anadolu Lisesindeki törene, Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir, Ege Deniz Bölge Komutanı Deniz Albay Koray Salar,Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Ahmet Diker,Karşıyaka Cumhuriyet BaşsavcısıAli Rıza San,Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Kaçanoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, kamu kurum yöneticileri, STK yönetici ve temsilcileri,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.